TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijos pajūryje kartu treniruosis JAV ir Lietuvos kariai

Į Klaipėdą atvyko JAV kariai
KAM nuotr. / Į Klaipėdą atvyko JAV kariai
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 28 d. į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną (Klaipėdoje) atvyko Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės 173-osios oro desanto brigados karių kuopa iš 91-ojo kavalerijos pulko. Iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Grafenviore (Vokietija) į Lietuvą atvykę JAV Sausumos pajėgų Europoje kariai dalyvaus mokymuose Klaipėdoje apie tris savaites.

Apie 100 JAV karių kartu su Dragūnų bataliono kariais treniruosis vykdyti įvairaus pobūdžio karines užduotis, kurių tarpe planuojama ir didelio masto oro desanto operacija. Karinės pratybos vyks tiek dienos, tiek nakties metu.

Tai jau antroji JAV karių pamaina Lietuvoje. Pirmoji pamaina į Lietuvą vykdyti bendras gynybos užduotis su Lietuvos kariais buvo atvykusi dar balandžio pabaigoje. Nuo gegužės JAV kariai įsitraukė į visoje Lietuvoje vykusias Sausumos pajėgų kovinio rengimo pratybas – gegužės mėnesį dalyvavo pratybose „Juodoji strėlė“, birželį prisidėjo prie neseniai pasibaigusių bendrų JAV ir Baltijos valstybių pratybų „Kardo kirtis 2014“, taip pat dalyvavo kituose bendruose mokymuose. Planuojama, kad JAV kariai Lietuvoje bus dislokuoti iki šių metų pabaigos.

KAM nuotr./Į Klaipėdą atvyko JAV kariai
KAM nuotr./Į Klaipėdą atvyko JAV kariai

Lietuva atvykusiems JAV kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – apgyvendinimą, maitinimą, logistinę pagalbą, kt.

NATO sąjungininkė JAV Sausumos pajėgas į Lietuvą pratyboms atsiuntė reaguodama į regionui iškilusias grėsmes dėl Rusijos intervencijos Ukrainoje. Tokias pačias pajėgas JAV siunčia ir į Lenkiją, Latviją bei Estiją.

KAM nuotr./Į Klaipėdą atvyko JAV kariai
KAM nuotr./Į Klaipėdą atvyko JAV kariai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min