TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė rengti didelio masto oro gynybos pratybas

NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse kontingentų pasikeitimo ceremonija
Alfredo Pliadžio nuotr. / NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse kontingentų pasikeitimo ceremonija
Šaltinis: 15min
0
A A

Taline vykusiame Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime Estijos ministras Svenas Mikseris, Latvijos gynybos ministras Raimonds Vejonis ir Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas nutarė Baltijos valstybių oro erdvėje rengti plataus masto NATO oro gynybos pratybas.

Ministrai sutarė, kad nauja bendradarbiavimo iniciatyva padidintų NATO matomumą regione ir sustiprintų Baltijos šalių pajėgumus teikti priimančiosios šalies paramą jų teritorijose dislokuotiems sąjungininkams, taip pat suteiktų papildomas treniravimosi galimybes Aljanso pajėgoms.

Vertindami saugumo situaciją Baltijos regione, gynybos ministrai teigė, kad ji tebėra įtempta dėl Rusijos Federacijos Baltijos valstybių kaimynystėje nuolat rengiamų karinių pratybų, dėl padidėjusio Rusijos karinio aktyvumo Kaliningrado srityje ir dėl intensyvėjančių informacinių išpuolių prieš Baltijos šalis ir sąjungininkus NATO bei Europos Sąjungoje.

Susitikime Baltijos valstybių ministrai pažymėjo reikšmingą NATO indėlį užtikrinant regiono saugumą ir sutarė, kad Baltijos šalys turi siekti nuolatinio NATO pajėgų buvimo regione.

Pasak Lietuvos krašto apsaugos ministro J. Oleko, atsižvelgdama į šias grėsmes, NATO skiria papildomas pajėgas Baltijos regionui, taip demonstruodama Aljanso šalių solidarumą ir pasirengimą reaguoti į pasikeitusią saugumo situaciją.

Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė didinti Baltijos šalių priimančiosios šalies paramą sąjungininkių pajėgoms, sustiprinusioms dabartinę NATO oro policijos misiją. Jie taip pat pritarė tam, kad kuo skubiau savo veiklą pradėtų bendras Baltijos šalių jungtinio štabo elementas. Šis štabas turėtų parengti konkrečius planus dėl Baltijos šalių veiksmų galimos karinės krizės atveju.

Po susitikimo Baltijos šalių gynybos ministras pasirašė bendrą komunikatą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min