Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 30d. 08:31

Baltijos šalių oro erdvę su naikintuvais F-16 saugantys Belgijos kariai sukūrė filmuką apie NATO oro policijos misiją

Belgijos naikintuvo F-16 pilotas
Stop kadras iš vaizdo medžiagos / Belgijos naikintuvo F-16 pilotas

Šiauliuose dislokuoti Belgijos Karališkųjų oro pajėgų kontingento kariai sukūrė ir internete paviešino gražų filmuką apie NATO oro policijos misiją saugant Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvę.

Belgai Baltijos šalių oro erdvę saugo nuo rugsėjo pradžios. Aviacijos bazėje Šiauliuose jie pakeitė Prancūzijos karių kontingentą. Belgų misija baigsis sausio pradžioje. Jie Oro policijos misiją vykdo jau trečią kartą.

Belgijos kariai NATO oro policijos misiją vykdo naikintuvais F-16 „Fighting Falcon".

Įdomu tai, kad Belgijos kariai buvo pirmieji, atvykę į Lietuvą saugoti Baltijos šalių oro erdvės iš karto po to, kai 2004 m. kovo 29 dieną Lietuva, Latviją ir Estija tapo NATO narėmis. Būtent tądien keturi belgų naikintuvai F-16 kirto mūsų šalies oro erdvę ir nusileido Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

Kaip rašoma Lietuvos kariuomenės interneto puslapyje, Oro policijos uždavinys - NATO oro erdvės apsauga, patruliuojant oro erdvėje ir reaguojant į galimus oro erdvės pažeidimus. Oro policijos funkcija yra užtikrinama visose NATO šalyse. Baltijos šalims neturint savo pajėgumų (naikintuvų) šiai misijai vykdyti, oro policijos misija yra vykdoma solidariai bendrais NATO pajėgumais.

VIDEO: Belgijos karių filmukas apie NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse

2010 m. NATO nusprendė pratęsti oro policijos misijos Baltijos valstybėse terminą iki 2014 metų pabaigos, tačiau Lietuva, Latvija ir Estija siekė, kad misija būtų pratęsta bent iki 2018-ųjų. Baltijos šalių pastangų dėka NATO Šiaurės Atlanto Taryba 2012 m. vasario 8 d. priėmė sprendimą pratęsti NATO oro policijos misiją neribotam laikui.

Šis sprendimas buvo įtvirtintas NATO valstybių vadovų susitikimo, vykusio 2012 m. gegužės 21-22 d. Čikagoje, deklaracijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie 15min