Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 22d. 11:08

Bazinių karinių mokymų metu – purvas ir atakos su ugnimi virš galvų

Baziniai kariniai mokymai
Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko nuotr. / Baziniai kariniai mokymai

62 kariai sėkmingai įvykdė visus Bazinių karinių mokymų programos reikalavimus, jiems įteikti mokymų baigimo pažymėjimai.

Mokymų metu geriausius mokymosi rezultatus pademonstravo jaunesnysis eilinis Andrius Zibolis, jaunesnysis eilinis Šarūnas Jurčys, jaunesnioji eilinė Rasa Vilčinskaitė, jaunesnysis eilinis Mantas Giniūnas, jaunesnysis eilinis Dovydas Kazlauskas ir jaunesnysis eilinis Karolis Mikolaitis. Jie buvo apdovanoti Mokomojo pulko vado padėkomis.

Vasario 16-20 d. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Gaižiūnų poligone, Rukloje vyko 25 Bazinių karinių mokymų (BKM) laidos karių baigiamosios lauko taktinės pratybos.

Šios lauko taktinės pratybos – galutinis BKM kario pasirengimo etapas, kurio metu buvo tobulinami ir tikrinami karių individualūs įgūdžiai bei psichologinis pasiruošimas, taip pat įvertinamas 12 savaičių vykęs bazinis karių rengimas.

Kariai pirmą dieną vykdė būrio atakas su ugnimi virš galvų ir įrenginėjo būrio stovyklavietes. Antrą dieną kariai įveikinėjo užterštą vietovę, vandens kliūtį bei įrenginėjo stebėjimo postus. Trečią dieną kariai atliko reidus, užėmė gynybą ir vykdė vietovės žvalgybą. Paskutinę, ketvirtą, dieną kariai atliko pasalas, patys papuolė į pasalas ir vykdė atsitraukimus. Taip pat įveikė „šlovės taką“.

Pratybos iš karių pareikalavo daug fizinės ir psichologinės ištvermės. Karių vertinimas, kuris susideda iš individualių įgūdžių vertinimo bei asmeninių savybių vertinimo, tokių kaip gebėjimas atlaikyti įtampą, gebėjimas dirbti komandoje, patikimumas, motyvacija ir t.t. parodė, kad kario duona yra sunki ir atsidavimo reikalaujanti profesija.

„Kariai įvykdė jiems pavestas užduotis ir vertinami gerai, didžiajai daugumai šio kurso karių rekomenduočiau profesinę karo tarnybą, džiaugiuosi jų stipria motyvacija“, – sakė būrio vadas leitenantas Marius Pavliukevičius.

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko nuotr./Baziniai kariniai mokymai
Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko nuotr./Baziniai kariniai mokymai

Baziniai kariniai mokymai vyksta Rukloje (Jonavos r.), Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, ir trunka 12 savaičių. Mokymų metu kariai mokosi rikiuotės, KAS statutų, medicinos, karo topografijos, inžinerijos, ryšių, šaudybos, susipažįsta su ginklais. Nemažai laiko skiriama fiziniam karių rengimui, taktikai ir praktiniam žinių pritaikymui. Mokymus vainikuoja trijų parų galutinės lauko pratybos.

Mokymuose dalyvauti gali Lietuvos piliečiai – tiek vaikinai, tiek merginos – nuo 18 iki 38 metų, turintys pagrindinį išsilavinimą ir neteisti už tyčinius nusižengimus. 

Atranką į BKM ir priėmimą į PKT vykdo Krašto apsaugos savanorių pajėgų teritoriniai karo prievolės skyriai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min