Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bazinius karinius mokymus baigę kariai gali kreiptis dėl kompensacijų už aukštąjį mokslą

Baziniai kariniai mokymai
Alfredo Pliadžio nuotr. / Baziniai kariniai mokymai
Šaltinis: 15min
0
A A

Bazinius karinius mokymus baigę kariai jau gali kreiptis į Valstybinį studijų fondą, norėdami gauti už studijas aukštosiose Lietuvos mokyklose sumokėtos kainos dalies kompensaciją.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, kariai, baigę bazinius karinius mokymus (BKM) ir norintys gauti kompensacijas, prašymus Valstybiniam studijų fondui turi pateikti iki vasario 10 dienos. Kompensacija skiriama tik tiems asmenims, BKM baigusiems po 2011 m. rugsėjo 1 d. ir, kurie studijas baigė ne vėliau kaip prieš trejus metus.

BKM baigusiems asmenims kompensuojama iki 50 procentų per studijų laikotarpį faktiškai sumokėtos studijų kainos ar jo dalies, ne didesnės kaip norminė studijų kaina.

Pernai BKM dalyvavo 823 kariai. Naujokai į mokymus atvyko iš įvairių Lietuvos regionų.

BKM jaunuoliai dažniausiai renkasi dėl galimybės siekti profesinės karo tarnybos, šių mokymų taikomų lengvatų studijuojant, darbo subsidijų galimybės, noro išbandyti save, įgyti karinių žinių.

Baziniai kariniai mokymai Lietuvos kariuomenėje pradėti rengti nuo 2011 m. rugsėjo, kai įsigaliojo Karo prievolės įstatymo naujoji redakcija, atvėrusi galimybę 2008 m. sustabdytą šaukimą į privalomąją pradinę karo tarnybą pakeisti savanoriškais trijų mėnesių trukmės mokymais. Dabar į juos savanoriškumo pagrindais kviečiami 18–35 metų karo prievolininkai, neatlikę privalomosios pradinės karo tarnybos.

Jaunuoliams, baigusiems bazinius karinius mokymus, įskaitoma privalomoji pradinė karo tarnyba, sėkmingai baigę mokymus galės pretenduoti sudaryti profesinės karo tarnybos sutartis.

Jaunuoliams, atlikusiems bazinius karinius mokymus, naujoje Karo prievolės įstatymo redakcijoje numatytos skatinamosios priemonės – dalies sumokėtos studijų kainos kompensavimas, pirmenybė darbinantis į valstybės tarnybą, taip pat numatytas darbo ir įdarbinimo subsidijavimas ir kt.

Baziniai kariniai mokymai organizuojami siekiant užtikrinti kariuomenės mobilizacijos rezervą ir sudaryti sąlygas jaunuoliams įgyti pagrindinį karinį pasirengimą, siekti profesinės karo tarnybos kario karjeros Lietuvos kariuomenėje.

Prašymo formą galima rasti internetinėje Valstybinio studijų fondo svetainėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min