Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bendriems mokymams į Lietuvą atvyksta 4-osios JAV divizijos vadovavimo elementas

Karinės pratybos su JAV kariuomenės tankais „Abrams“
Alfredo Pliadžio nuotr. / Karinės pratybos su JAV kariuomenės tankais „Abrams“
Šaltinis: 15min
0
A A

Liepos 1–8 dienomis 5 Lietuvą bendroms pratyboms atvyksta apie 80 Vokietijoje dislokuoto JAV 4-osios pėstininkų divizijos vadovavimo elemento (angl. Mission Command Element) karių, vadovaujamų brigados generolo Michaelio Tarsos.

Savaitę Divizijos vadovavimo elemento kariai dalyvaus treniruotėse Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje, taip pat vyks į pratybas, kurios suplanuotos keliuose šalies rajonuose.  JAV ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo kariai vykdys bendrus mokymus,  per kuriuos  dalysis patirtimi, tobulins tarpusavio sąveiką, susipažins su Lietuvos ir regiono specifika ir geografija.

„Tikimės, kad ši mūsų ir atvykstančio Divizijos štabo elemento treniruotė – tai tik vienas iš daugelio bendrų renginių, kurių ateityje tik daugės ir kurie peraugs į platesnio spektro bendradarbiavimą,“ – sako Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo viršininkas pulkininkas Dalius Polekauskas.

4-osios pėstininkų divizijos štabas yra nuolat dislokuotas Jungtinėse Amerikos valstijose, o Vokietijoje dislokuotas šios divizijos vadovavimo elementas yra atsakingas už  JAV sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas“  (angl. „Operation Atlantic Resolve“) Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykdymą. Plėtodama Lietuvos ir JAV 4-osios pėstininkų divizijos bendradarbiavimą  ir stiprindama sąveiką su Lietuvos kariuomene, JAV toliau demonstruoja įsipareigojimų dėl saugumo užtikrinimo Baltijos regiono šalims patvirtinimą.

2014 m. pavasarį po  agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje pradėjusios operaciją „Atlanto ryžtas“  JAV rodo savo įsipareigojimą NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą  ir plėtodama sąjungininkų bendrų veiksmų suderinamumą per įvairias pratybas ir mokymus taip  prisideda prie NATO sutartų atgrasymo priemonių įgyvendinimo.

Nuo operacijos pradžiose  Lietuvoje bendroms pratyboms su  Lietuvos sausumos pajėgų kariais ir kitų šalyje rotuojamų sąjungininkų – Vokietijos, Portugalijos, Danijos, Vengrijos – kariais jau dalyvavo šešios JAV karių pamainos.  Netrukus  juos keis nauji JAV sausumos pajėgų kariai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min