Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bendrose pratybose Lietuvos kariškiai ir pasieniečiai pasitikrino kovinį pasirengimą

Pratybų akimirka
VSAT nuotr. / Pratybų akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kairių poligone ir Juodkrantėje vyko bendros pasieniečių ir kariškių taktinės pratybos „Priedanga – 2014 (1)“. Jomis siekta patikrinti abiejų struktūrų kovinį pasirengimą, žmogiškųjų išteklių bei techninių priemonių galimybes bendrų operacijų metu bei tobulinti profesinius įgūdžius ekstremalių situacijų atveju.

Pratybose ketvirtadienį dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) Neringos, Palangos ir Specialiosios paskirties užkardų bei Sienos kontrolės ir Kinologijos skyrių pasieniečiai, rinktinės budėtojai, greitaeigiai kateriai „Boomeranger“ su įgulomis bei Lietuvos kariuomenės Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono (BDB) Štabo kuopos Žvalgybos skyriaus ir I motorizuotosios pėstininkų kuopos kariai su ginkluote ir transportu.

Pagal pratybų legendą VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai gavo informacijos, kad į Lietuvos teritoriją nelegaliai pateko ir į šalies gilumą juda dvidešimties žmonių grupė. Dėl to prireikė sugriežtinti Lietuvos pasienio teisinio režimo kontrolę. Reikėjo pasiruošti užkardyti veiksmus, susijusius su nelegalia migracija, kontrabanda ir kita neteisėta veika pasienio ruože. Buvo įvestas valstybės sienos priedangos režimas, aktyvuotos PAR jungtinės pajėgos bei pasitelktos Butigeidžio dragūnų bataliono pajėgos.

Pirma PAR pareigūnų grupė išvyko į Kairių poligoną. Prie jos prisijungus BDB žvalgams pasieniečiai ir kariškiai greitaeigiais kateriais „Boomeranger“ persikėlė į kitą Kuršių marių krantą. Kitos grupės išvyko į operacijos rajone numatytų pajėgų susitelkimo vietą Juodkrantėje.

Pasieniečiai sulaikė neteisėtai valstybės sieną kirtusius pažeidėjus. Atlikta detali asmenų patikra. Sulaikytieji konvojuoti bei perduoti pagal kompetentingoms institucijoms.

Pratybų metu siekta derinti ir tobulinti bendrus pasieniečių ir kariškių veiksmus įvedus valstybės sienos apsaugos režimą bei patikrinti plano veiksmingumą.

VSAT Pakrančių apsaugos rinktinė ir Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas skyrė ekspertus, kurie vertino pratybų dalyvių veiksmų ir sąveikos efektyvumą, privalumus ir trūkumus atliekant užduotį, pratybų komunikaciją bei standartines procedūras.

Šios pratybos buvo 2014 m. bendradarbiavimo tarp Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Lietuvos kariuomenės priemonių plano renginys, pažymima VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininko Giedriaus Mišučio penktadienį paviešintame pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min