Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Brigados „Geležinis Vilkas“ kariai dalyvauja pratybose „Sumanus vilkas 2012“

Pratybos „sumanus vilkas 2012“
Kpt. Rimvydo Švedo nuotr. / Pratybos „sumanus vilkas 2012“
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 26–30 dienomis Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybės ir pavaldžių batalionų štabų kariai dalyvauja štabų mokymuose „Sumanus vilkas 2012“. Pratybos, kuriose dalyvauja daugiau nei 200 karių, vyksta Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje (Vilniaus r.).

Kpt. Rimvydo Švedo nuotr./Pratybos „sumanus vilkas 2012“
Kpt. Rimvydo Švedo nuotr./Pratybos „sumanus vilkas 2012“

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, pratybose kariai naudojasi kompiuteriniu konfliktų ir taktinių situacijų simuliatoriumi (angl. JCATS), kurio pagalba imituojamos įvairios tikrąją situaciją karinėse operacijose atitinkančios užduotys, gynybinių ir mūšio mieste veiksmų vykdymas ir kitos užduotys.

Pratybų metu tikrinami brigados „Geležinis Vilkas“ padalinių štabo karių valdymo ir vadovavimo įgūdžiai operacijų metu, stebima, kaip bendradarbiaujama ir dalijamasi informacija su aukštesniu štabu ir padaliniais, kaip reaguojama į operacijos metu susidariusias situacijas, vertinamas sprendimų priėmimas, sąveika su civiline aplinka ir padalinių veiksmų koordinavimas.

Pratybose dalyvauja Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio, Lietuvos kunigaikščio Vaidoto mechanizuotųjų pėstininkų batalionų, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono, brigados „Geležinis Vilkas" vadovybės Logistikos kuopos, Karo policijos kuopos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno 2-osios rinktinės, dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos būrio, Juozo Vitkaus inžinerijos ir Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionų kariai, kurie veikia kaip žemesnio lygmens karinių vienetų štabų atstovai.

Batalionų vadai užduočių vykdymo eigą pristatė brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybei, taip pat mokymuose apsilankiusiam Sausumos pajėgų vadui generolui majorui Almantui Leikai.

Šios pratybos organizuojamos pagal Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ 2012 metų kovinio rengimo planą, o padalinių vertinimą atlieka Sausumos pajėgų štabo suformuota vertintojų grupė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min