Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 22d. 16:29

Brigados „Geležinis Vilkas“ kariai mokėsi išgyventi šaltyje

„Žiemos pratybos“ Rukloje
Vyr. srž. Ediko Ponomariovo nuotr. / „Žiemos pratybos“ Rukloje

Spaudžiant beveik 20 laipsnių šaltukui, per 50 karių iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabo ir pavaldžių kuopų Rukloje (Jonavos r.) lavino savo gebėjimus išgyventi šalto oro sąlygomis ir atnaujino kariams būtinus įgūdžius „Žiemos pratybose“.

„Mūšio metu oro nepasirinksi, todėl kiekvienas brigados „Geležinis Vilkas“ karys, nepaisant užimamų pareigų ir karinio laipsnio, privalo išlaikyti kovinę dvasią bet kokiomis oro sąlygomis, net ir pačiomis ekstremaliausiomis“, – po pratybų kalbėjo brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Raimundas Vaikšnoras.

Pasak jo, tai galima pasiekti tik nuolat palaikant ar atnaujinant individualius kario įgūdžius ir treniruojantis artimomis mūšiui kovinėmis sąlygomis.

Praktiniai užsiėmimai prasidėjo slidinėjimo technikos lavinimu, vėliau – išgyvenimo įgūdžių atnaujinimo užduotys: ugnies užkūrimo būdai, laužų tipai bei paskirtis, ugnies maskuotė, energijos teikiančio maisto gavimas ir paruošimas, vandens išgavimas, filtravimas ir dezinfekavimas, išgyvenimo paketo panaudojimas, skirtingų pastogių įrengimas ir kt. Tamsiu paros metu kariai orientavosi vietovėje ir nakvojo po atviru dangumi. Savo patirtimi, kaip išgyventi atšiauriomis sąlygomis, dalijosi brigados „Geležinis Vilkas“ Žvalgybos kuopos kariai.

„Išbandymai suteikia kariams pasitikėjimo savimi ir leidžia sėkmingai atlikti visas iškeltas užduotis. Šių pratybų metu palikę komforto zoną ir veikdami atšiauriu oru mes pasitikrinome save“, – sakė plk. R. Vaišnoras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min