Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 09 12, 13:33

Brigados „Geležinis Vilkas“ kariai planuos gynybos operacijas Kauno mieste ir jo apylinkėse

Rugsėjo 14–18 dienomis Gaižiūnų poligone, Rukloje (Jonavos r.) ir Kauno mieste vyks Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ rengiamos lauko taktinės pratybos „Sąveika 2015 II“. Jose dalyvaus per 2 tūkst. karių iš „Geležinio Vilkp“ ir kitų Lietuvos kariuomenės vienetų.
Karių pratybos
Karių pratybos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pratybų metu bus patikrintas „Geležinio Vilko“  ir  Ruklos įgulos karinių vienetų gebėjimas vykdyti bendrus veiksmus, įvedus aukštesnį nei įprastinis budrumo lygį.  Per pratybas iš nuolatinės dislokacijos vietos į galimus susitelkimo ir operacijų rajonus bus perdislokuoti štabai.

Vietos gyventojai ir svečiai galės susipažinti su karių turima ginkluote ir technika

Pratybų organizatoriai atkreipia civilių gyventojų dėmesį, kad rugsėjo 14–16 dienomis Ruklos miestelyje ir Gaižiūnų poligone vyks taktinių lauko pratybų pirmasis etapas. Jo metu  kariai naudos imitacinius šaudmenis ir kitas pirotechnines priemones.

Rugsėjo 16–18 dienomis Kauno mieste vyks II  pratybų etapas, kurio metu kariai išskleis lauko taktines vadavietes, vyks vietovės žvalgyba Kauno mieste ir jo prieigose. Kariai treniruosis vykdyti operacijas apgyvendintoje vietovėje. Tomis dienomis Kauno gatvėmis važinės šarvuočiai M113 (šarvuočių vikšrai yra su guminėmis pagalvėlėmis, pritaikytomis važiuoti asfaltuota danga), įvairūs kariniai visureigiai ir sunkvežimiai. Šiame etape imitaciniai šaudmenys ir kitos pirotechninės priemonės nebus naudojami.

Kariai taip pat praneša, kad prie mokymo įstaigų, įstaigų, vietos gyventojai ir svečiai galės susipažinti su karių turima ginkluote ir technika,  štabų veikla lauko sąlygomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min