Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybė dalyvauja tarptautiniuose mokymuose Jungtinėje Karalystėje

Vadovybės pasitarimas pratybose
kpt. R.Noreikio nuotr. / Vadovybės pasitarimas pratybose
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 25–28 d. Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Valdemaras Rupšys kartu su Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono vadu ir vadovybės štabo Operacijų planavimo ir Žvalgybos skyrių karininkais dalyvauja Jungtinės Karalystės Oksfordo apylinkėse vykstančiuose Danijos divizijos organizuojamuose mokymuose „Keliaujantis riteris“ (angl. Errant Knight).

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, šie mokymai yra skirti divizijai priskirtų brigadų parengimui planuoti puolamąsias operacijas aukštesnio nei brigada tarptautinio vieneto sudėtyje. Kartu su Lietuvos kariais šiuose mokymuose dalyvauja Danijos, Latvijos ir Estijos brigadų štabo kariai.

Mokymai ,,Keliaujantis riteris“ – tai antrasis etapas naujame divizijai priskirtų brigadų kovinio rengimo cikle. Prieš dvi savaites Danijoje vykusiame mokymosi periode puolamosios operacijos buvo planuojamos naudojant žemėlapį, o šiuose mokymuose vykdoma reali rekognoskuotė – kariai išžvalgo ir vertina vietovę.

„Per šią rekognoskuotę kariai analizuoja Danijos divizijos veiksmų atsakomybės rajoną, didesnį dėmesį skirdami vandens kliūčių įveikimui, nes menamą operacijos rajoną raižo Oksfordo kanalas ir upė Ouse. Tokais kliūtis būtina įvertinti, nes jos turi įtakos padalinių mobilumui ir manevringumui, kurie yra labai svarbūs vykdant puolamąsias operacijas,“ – apie šių mokymų ypatumus pasakojo pratybose dalyvaujantys Lietuvos kariai. Atlikus veiksmų analizę vietovėje bus tikslinamas ankstesnių mokymų metu parengtas planas.

Pasibaigus šiems mokymams brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybė dalyvaus kitame kovinio rengimo su Danijos divizija etape – lapkritį Estijoje vyks štabų mokymai „Raudonasis riteris“ (angl. Red Knight), kurių metu Danijos divizijos štabas vertins, kaip brigados štabas planuoja puolamąsias operacijas.

Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ Danijos kariuomenės divizijai buvo priskirta 2006 metais Lietuvos ir Danijos kariuomenių vadams pasirašius tarpusavio supratimo memorandumą, kuriuo numatoma užtikrinti Lietuvos ir Danijos karinių vienetų gebėjimą kartu veikti įvairiose tarptautinėse operacijose. Priskyrimas numato bendrą abiejų šalių karininkų darbą tarptautiniuose štabuose, bendrus mokymus ir pratybas.

Danija yra pasirinkusi partnerystę su Didžiosios Britanijos vadovaujamu NATO šalių Jungtiniu greitojo reagavimo korpusu (angl. Allied Rapid Reaction Corps, ARRC). Priskyrus brigadą „Geležinis Vilkas“ Danijos divizijai Lietuvos kariams buvo suteikta galimybė dalyvauti aukštesnio lygmens – divizijos ir korpuso – pratybose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min