Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 14d. 19:06

Britų kariškių pilnas lėktuvas krito 1,5 kilometro, tragedijos išvengta, bet yra sužeistų

Britų Karališkųjų oro pajėgų krovininis lėktuvas
wikipedia.org/Angel Nikolov nuotr. / Britų Karališkųjų oro pajėgų krovininis lėktuvas

Jungtinės Karalystės Karališkosios oro pajėgos sustabdė savo didelių transportinių lėktuvų „Voyager“ skrydžius, kai vienas iš jų patyrė netikėtą „nuotykį“ virš Turkijos. Pilnas kariškių lėktuvas be jokios priežasties krito net 1,5 kilometro. Tai įvyko taip netikėtai, kad viduje buvę žmonės tikrąja šio žodžio prasme skraidė po lėktuvo saloną, keletas jų buvo sužeisti, praneša tvn24.pl.

Pilotai vis dėlto sugebėjo suvaldyti orlaivį ir tragedijos buvo išvengta, tačiau jiems teko avariniu būdu leistis amerikiečių bazėje pietų Turkijoje. Nepranešama, ar toks kritimas pažeidė lėktuvą. Britų Karališkosios oro pajėgos tik informavo apie keletą nukentėjusių keleivių, nors ir nepatikslino jų skaičiaus. Visi jie patyrė sumušimus.

Lėktuvas skrido iš Didžiosios Britanijos į Afganistaną. Orlaivyje buvo 181 karys ir 10 įgulos narių. Incidentas įvyko ties vidurio Turkija, teigiama, kad lėktuvas be jokios priežasties staiga ėmė kristi ir nukrito apie 1,5 kilometro. Nemažai keleivių tokio „nuotykio“ tikrai nesitikėjo, tad net nebuvo prisisegę saugos diržų, todėl viskas baigėsi skaudžiais sumušimais.

Po avarinio nusileidimo kariškiai kitu lėktuvu grįžo atgal į Didžiąją Britaniją. 

Reaguodamos į incidentą Karališkosios oro pajėgos sustabdė visų tokių lėktuvų skrydžius, pirma ketinama išsiaiškinti nelaimės priežastis. Pajėgų vadovybės teigimu, kol kas nėra žinoma, ar tai buvo orlaivio gedimas, ar oro duobė.

„Voyager“ yra karinėms reikmėms pritaikytas keleivinio lėktuvo „Airbus A330“ prototipas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min