TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Tymčukas: „Alfa“ kariai galėjo neutralizuoti teroristus ir išlaisvinti įkaitus, bet niekas nedavė tokio įsakymo

Ukrainos kariai budi netoli Slovjansko
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos kariai budi netoli Slovjansko
Šaltinis: 15min
0
A A

Specialiųjų pajėgų būrio „Alfa“ kariai yra pasirengę neutralizuoti teroristus ir išlaisvinti jų pagrobtus asmenis, tačiau Ukrainos valdžia neduoda tokio įsakymo. Tai savo „Facebook“ profilyje paskelbė Ukrainos „Informacinio pasipriešinimo“ grupės koordinatorius ir Karinių-politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas.

Trečiadienį paskelbta, kad Ukrainoje pradėta baudžiamoji byla dėl antiteroristinėse operacijose dalyvavusių būrių vadų, kurie atsisakė paklusti įsakymui šaudyti. Tačiau ekspertas teigia, kad tokie kaltinimai yra neteisingi.

„Šiandien Ukrainos valdžios atstovai apkaltino specialiųjų pajėgų vadovus ir karius įsakymų nevykdymu. Mes, „Informacinis pasipriešinimas“, neradome jokių įrodymų, kad “Alfa„ būtų gavę karinius įsakymus, o jie nebūtų buvę įvykdyti“, – pareiškė jis.

„Informacinis pasipriešinimas“, nerado jokių įrodymų, kad “Alfa„ būtų gavę karinius įsakymus, o jie nebūtų buvę įvykdyti

D.Tymčukas taip pat iškėlė klausimą ir dėl specialiųjų pajėgų panaudojimo Slovjanske. Anot jo, antiteroristinės operacijos metu turi būti atitinkamos sąlygos: nurodytas aiškus operacijos tikslas ir uždaviniai, atlikti žvalgybiniai tyrimai, kuriais remiantis būtų surasta priedanga. Tačiau to Slovjanske nebuvo.

„Nepaisant to, “Alfa„ buvo pasirengę vykdyti operaciją. Dar daugiau – specialiųjų pajėgų kariai netgi reikalavo atitinkamų nurodymų (atlaisvinti pastatus, neutralizuoti teroristus, jų lyderius ir t.t.). Tačiau tokių nurodymų taip ir nebuvo duota“, – teigia D.Tymčukas.

Be to, kariai pastebėjo ir didelių savo įrangos trūkumų. Pasak jų, jų turimos liemenės neatitinka net minimalių reikalavimų, o Kramatorsko oro uostas, kuriame yra karių bazė, yra beveik tuščias – nėra nei pajėgų, nei lėšų, nei įrangos, kad būtų tinkamai apgintas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min