Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Daily Mail”: sovietų šmėkla Baltijos šalyse žmones skatina ruoštis karui

Pratybų akimirka
Vyr.ltn. Česlovo Savicko nuotr. / Pratybų akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vienas skaitomiausių Jungtinės Karalystės portalų ir laikraščių „Daily Mail“ pateikia reportažą apie Lietuvos Šaulių sąjungą. Pasak žurnalistų, lietuviai supranta, kad Ukraina yra tik pradžia ir noriai keičia savo kostiumus ir kaklaraiščius į karines uniformas.

Kol pagalbos planai svarstomi, studentai, valstybės tarnautojai, žurnalistai ir politikai stoja į Lietuvos šaulių sąjungą, – rašo „Daily Mail“.

„Lietuva, yra viena iš šalių, kuri prašo NATO pagalbos užkertant kelią galimoms grėsmėms iš Rusijos. Kol pagalbos planai svarstomi, studentai, valstybės tarnautojai, žurnalistai ir politikai stoja į Lietuvos šaulių sąjungą“, – rašome straipsnyje.

1919 m. įkurta organizacija buvo uždrausta 1940 m. atėjus sovietų valdžiai. Šiuo metu jai priklauso virš 7 tūkst. narių. Narių skaičius nuo Rusijos intervencijos į Ukrainą patrigubėjo.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilniaus šaulių kuopos naujokų priesaikos ceremonija
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilniaus šaulių kuopos naujokų priesaikos ceremonija

Toks lietuvių suaktyvėjimas siejamas su Rusijos prezidento Vladimiro Putino planais atkurti Sovietų Sąjungą ir įrodyti, kad JAV prezidentas Barackas Obama buvo neteisus Rusiją vadindamas regionine valstybe.

„Daily Mail“ primena plačiai aptariamas V.Putino ir kitų radikalių Rusijos politikų užuominas apie planus užimti Kazachstaną, Baltarusiją, Moldovą ir Baltijos valstybes. V.Putinas prieš kelias dienas teigė, kad devinta pagal dydį pasaulio valstybė Kazachstanas žemėlapiuose atsirado neseniai, o iki tol buvo dalis carinės Rusijos ir Sovietų Sąjungos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbajevas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Ukraina yra tik pradžia. Toliau ateis Baltarusijos, Moldovos, Kazachstano, galbūt Baltijos valstybių eilė. Konkuruoti su JAV Rusija gali nebent susigrąžinusi Sovietų Sąjungos teritoriją ir būdama tikrai didelė. Nesvarbu, kad sovietų laikais pusė žmonių badavo, – teigė E.Albats.

„Esu įsitikinęs, kad didžioji dalis Kazachstano gyventojų norėtų glaudesnių ryšių su Rusija. 74-erių Kazachstano vadovas Nursultanas Nazarbajevas, kuris savo rankomis sukūrė valstybę, niekada nenusižengtų savo tautos valiai ir nesuartėtų su Vakarais“, – kalbėjo Rusijos prezidentas.

Britų žurnalistai cituoja Rusijos apžvalgininkę Eugeniją Albats, kurios nuomone, tokios užuominos nėra atsitiktinės. „Ukraina yra tik pradžia. Toliau ateis Baltarusijos, Moldovos, Kazachstano, galbūt Baltijos valstybių eilė. Konkuruoti su JAV Rusija gali nebent susigrąžinusi Sovietų Sąjungos teritoriją ir būdama tikrai didelė. Nesvarbu, kad sovietų laikais pusė žmonių badavo“, – sakė ji.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min