Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 5d. 17:00

Dakaro ralyje startuoja ir kažkada karuose sunkiai sužeistų britų karių komanda

Komandos „Race2Recovery“ lenktyninis automobilis
„Land Rover“/jaguarlandrover.com nuotr. / Komandos „Race2Recovery“ lenktyninis automobilis

Grupė kažkada sunkiai sužeistų britų karių susibūrė į komandą ir jau antrą kartą dalyvauja Dakaro ralyje. Pernai britai buvo pripažinti pirmąja neįgalių lenktynininkų komanda, dalyvavusia Dakaro ralyje. Prieš metus kariai iš lenktynių neiškrito ir pasiekė finišą. Sėkmės jie tikisi ir šiemet.

„Land Rover“/jaguarlandrover.com nuotr./Komanda „Race2Recovery“ Argentinoje prieš Dakaro ralio startą
„Land Rover“/jaguarlandrover.com nuotr./Komanda „Race2Recovery“ Argentinoje prieš Dakaro ralio startą

Kaip pranešė Didžiosios Britanijos kariuomenė, komandą „Race2Recovery“ sudaro 16 žmonių – kažkada karuose sužeisti kariai (kai kuriems iš jų dėl sužeidimų amputuotos galūnės) ir civiliai savanoriai, tarp kurių yra vairuotojai, pakaitiniai vairuotojai, techninės pagalbos sunkvežimių vairuotojai, technikai ir mechanikai. Pagrindinis komandos rėmėjas – „Land Rover“.

„Mes esame labai laimingi, vėl grįžę į Pietų Ameriką priimti Dakaro iššūkio. Dalyvavimą pernykštėse lenktynėse mes visada atsiminsime ir visada tai branginsime. Bet tuo pačiu norime, kad „Race2Recovery“ taptų nuolatine lenktynių komanda. Štai kodėl mes taip džiaugiamės vėl čia grįžę“, – sako kapitonas Tony Harrisas.

Dėl sužeidimo kapitonui karo medikai buvo priversti amputuoti vieną koją žemiau kelio. Nepaisant to, savo džiaugsmą apie dalyvavimą lenktynėse jis išreiškė jau stovėdamas prie starto linijos.

„Land Rover“/jaguarlandrover.com nuotr./Komandos „Race2Recovery“ lenktyninis automobilis
„Land Rover“/jaguarlandrover.com nuotr./Komandos „Race2Recovery“ lenktyninis automobilis

„Pernai mes daug ko išmokom. Todėl šiemet jaučiamės ypač gerai pasiruošę“, – sako T.Harrisas.

Komanda „Race2Recovery“ šiemet Dakaro ralyje dalyvauja su dviem lenktyniniais automobiliais „Land Rover Defender“ (abu jau išlaikė pernykščio ralio sunkumus) ir lenktyniniu sunkvežimiu T4. Komandą lydi ir techninės pagalbos sunkvežimis. Komandos šūkis – „Po traumos – pasiekti neįmanomo“.

Komandą kartu su „Land Rover“ remia keli kariškių labdaros fondai. Pati automobilių kompanija skelbia, kad ji Dakaro ralyje buvusiems kariškiams užtikrins atsarginių detalių tiekimą, suteikė automobilius, taip pat ir finansinę pagalbą.

Šiais metais Dakaro ralio trasa driekiasi per tris šalis – Argentiną, Boliviją (tik motociklai) ir Čilę. Lenktynininkai turės įveikti per 9 tūkst. km, įskaitant dykumas ir Andų kalnus. Oro temperatūra per lenktynes gali pakilti iki 40-50 laipsnių karščio.

VIDEO: Dakaro ralyje dalyvaujančius sužeistus britų karius remia „Land Rover“

Dakaro ralyje dalyvaujantys buvę kariškiai teigia, kad jau sutarta su rėmėjais ir vienomis lenktynėmis per metus nebus apsiribota. Kariams pažadėta parama ir kituose raliuose. Tai jiems padės tobulėti ruošiantis Dakaro raliams ateityje, taip pat ir džiugins minias gerbėjų Jungtinėje Karalystėje.

Jei norite peržiūrėti komandos interneto puslapį, spauskite čia.

Komandos paskyra socialiniame tinkle „Facebook“ yra čia.

Apie komandos narius karius galite pasiskaityti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min