Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl pagalbos katei italė stos prieš karinį tribunolą

Juoda katė
Fotolia nuotr. / Juoda katė
Šaltinis: 15min
0
A A

Italijos spauda šią istoriją apibūdino lyg iš Franzo Kafkos romano. Kariškė iš Italijos karinių pajėgų kontingento Kosove suteikė pagalbą kenčiančiai katei, tačiau tokiu būdu pažeidė draudimą artintis prie beglobių gyvūnų ir privalės atsakyti prieš karinį tribunolą Romoje, rašo tvn24.pl.

Daugiau nei metus įvykis buvo tiriamas, o leitenantė Barbara Balanzoni apklausiama. Ji tarnavo kaip medikė Kosove, Italijos pajėgų štabe Pečo mieste. 2012 metų gegužę, budėdama medicinos punkte, moteris išgirdo gailiai kniaukiant kačiukų besilaukiančią katę, kuria kariai vadino Agata ir kuri gyveno italų bazės teritorijoje.

Medikė nusprendė, kad gyvūnui reikalinga pagalba, kaip vėliau paaiškėjo, vienas iš jos atsivestų kačiukų buvo negyvas.

Leitenantė išgelbėjo katę, tačiau netrukus pradėtas tyrimas, ar kariniame štabe dirbusi gydytoja nepažeidė raštiško įsakymo, kurį vos prieš kelias dienas buvo išleidęs bazės viršininkas ir kuris draudžia artintis prie laukinių, benamių ir be globos paliktų gyvūnų.

Tyrimas pradėtas ir dėl to, kad bazės vadovybė nusprendė, jog B.Balanzoni grėsė pavojus, kadangi katė jai įkando.

Leitenantė tikino, kad tai nebuvo įkandimas, o tik įdrėskimas, nes katė paprasčiausiai išsigando.

Per skrupulingą ir ilgą tyrimą, kuri vykdė Italijos prokurorai, nustatyta, kad medikė privalėjo apsilankyti į vokiečių karo ligoninę ir pasiskiepyti nuo pasiutligės. Apklausus daugybę liudininkų nuspręsta, kad karininkė privalės stoti prieš teismą.

Bylą karinis tribunolas Romoje dėl drausmės pažeidimo pradės nagrinėti vasarį. „Išgyvenu košmarą. Tikiuosi, kad teisingumas netrukus triumfuos. Katei reikėjo pagalbos, negalėjau jos nesuteikti“, – žiniasklaidai sakė į Italiją sugrįžusi ir ligoninėje anesteziologe dirbanti B.Balanzoni.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Italija Kosovas Katė
Parašykite atsiliepimą apie 15min