Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl Šiaurės Korėjos raketos paleidimo JAV perkelia savo laivus

JAV paskelbė perkelianti karo laivus arčiau Šiaurės Korėjos.
AFP/Scanpix nuotr. / JAV paskelbė perkelianti karo laivus arčiau Šiaurės Korėjos.
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV perkelia savo karo laivus, šie stebės Šiaurės Korėjoje mėnesio antroje pusėje planuojamą paleisti raketą, skelbia naujienų tarnyba BBC.

Karo laivai, kaip skelbė JAV kariuomenės vadas, perkelti siekiant gauti tinkamiausios informacijos apie situaciją. 
Japonijos vyriausybė oficialiai išleido įsakymą, kuriuo įpareigojo kariuomenę numušti bet kokias raketos nuolaužas, kurios pasieks jos teritoriją.

Šiaurės Korėja raketą paleisti planuoja nuo gruodžio 10 iki 22 dienos, sakydama, kad į kosmosą iškels palydovą.  JAV ir kitos šalys teigia, kad bus pradėti ilgų nuotolio raketų bandymai. Tokios raketos pagal Jungtinių Tautų rezoliuciją yra uždraustos. 

Panašų bandymą Šiaurės Korėja atliko balandį, tačiau raketa nuskrido neilgą nuotolį ir ties Korėjos pusiasaliu įkrito į vandenį. 

Numanomos dvi raketos paleidimo datos – gruodžio 17-oji, kuomet bus minimos pirmosios Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-ilo metinės ir gruodžio 19-oji, tuomet kaimyninėje Pietų Korėjoje vyks prezidento rinkimai. 

Nenurodydama šaltinių Pietų Korėja skelbia, kad vykdomi visi trys raketų paleidimo etapai, saugyklose kaupiamas kuras, kuriuo bus varomos raketos. 

Manoma, kad raketos skris į pietus ir nusileis į jūrą Korėjos pusiasalio vakaruose bei į rytus, Filipinų link.

JAV karinių pajėgų vadovas Azijos ir Ramiojo vandenyno regionui teigia, kad JAV pajėgos itin atidžiai stebi pasirengimą raketų paleidimui.

„Pritardamas, kad šie laivai gali dalyvauti priešraketinėje gynyboje, mes perkeliame juos, kad tai ir būtų galima daryti“, - sakė vadas.

Apie priešraketinę gynybą paskelbė ir Japonija. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min