TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Der Spiegel“: NATO armijos Baltijos šalis nuo Rusijos agresijos galėtų apginti tik iš dalies

Pergalės dienos karinis paradas Maskvos Raudonojoje aikštėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pergalės dienos karinis paradas Maskvos Raudonojoje aikštėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Kas nutiktų, jeigu Rusija užpultų Baltijos šalis? Vokietijos žurnalas „Der Spiegel“, remdamasis šaltiniais NATO ir Vokietijos vyriausybėje, rašo, kad NATO būtų pajėgi tik iš dalies jas apginti – NATO tiesiog nepakaktų įprastinių karinių priemonių, kurias numato 5-asis NATO sutarties straipsnis.

Anot žurnalo, NATO gynybos planavimo komitetas pripažįsta, kad Rusijos gebėjimas ir ketinimas be perspėjimo pradėti karinius veiksmus kelia didelę grėsmę euroatlantinės zonos saugumui ir stabilumui. 

„Rusija yra pajėgi per trumpą laiką bet kurioje vietoje sukelti vietinės ar regioninės reikšmės grėsmę“, – teigiama NATO komiteto ataskaitoje.

Rusija yra pajėgi per trumpą laiką bet kurioje vietoje sukelti vietinės ar regioninės reikšmės grėsmę

„Der Spiegel“ kritikuoja Europos valstybes, kurios po Šaltojo karo nusprendė, kad gali būti mažinami pajėgumai, kurių reikia kovojant konvenciniuose, plataus masto, intensyviuose konfliktuose Europoje. „Kai kuriais atvejais atsisakyta ištisų pajėgumų sričių arba jos labai sumažintos“, – rašoma straipsnyje.

Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos ekspertas Elmaras Brokas „Der Spiegel“ sakė, kad kai Baltijos šalys buvo priimtos į NATO, iš Rusijos nebuvo jokios karinės grėsmės. Tuomet aljansas laikėsi susitarimo su Rusija ir į rytus nuo Elbės nedislokavo jokių karių. „Kadangi Vladimiro Putino politika, panašu, keičiasi, NATO privalo rasti jai atsaką“, – tvirtino jis.

R.Sikorskis: NATO dar reikia daug ką nuveikti

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis reikalauja didesnės karinės paramos iš NATO sąjungininkių. „NATO Lenkijoje turi padaryti tai, ką ji padarė visose kitose šalyse. Bazės yra Didžiojoje Britanijoje, ispanijoje, Vokietijoje, Italijoje ir Turkijoje. Šios vietos yra saugios. tačiau ten, kur bazių iš tikrųjų reikia, jų nėra“, – sakė jis „Der Spiegel“.

Anot R.Sikorskio, dar reikia daug nuveikti, kad NATO iš tikrųjų užtikrintų 5-ajame straipsnyje numatytas garantijas. 

AFP/„Scanpix“ nuotr./Radoslawas Sikorskis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Radoslawas Sikorskis

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min