Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 31d. 12:36

Didžiosios Britanijos karališkąjį jūrų laivyną papildė naujas eskadrinis minininkas

Eskadrinis minininkas HMS „Duncan“ (D37)
Karališkojo laivyno/royalnavy.mod.uk nuotr. / Eskadrinis minininkas HMS „Duncan“ (D37)

Į Karališkojo jūrų laivyno tarnybą stojo šeštasis ir paskutinis vadinamojo 45-ojo tipo eskadrinis minininkas. Didžiosios Britanijos gynybos ministerija pranešė, kad naujasis karo laivas į tarnybą stojo keturiais mėnesiais anksčiau, nei buvo numatyta.

Kaip praneša defensenews.com, eskadrinio minininko HMS „Duncan“ (D37) tarnybos pradžia žymi 13 metų trukusį periodą, kuomet 45-ojo tipo eskadriniai minininkai keitė pasenusio 42-ojo tipo karo laivus. Paskutinis iš jų - HMS „Edinburgh“ (D97) – buvo nurašytas šią vasarą.

Pirmasis 45-ojo tipo karo laivas HMS „Daring“ (D32) Karališkojo jūrų laivyno tarnybon stojo 2009 m. Didžioji Britanija planavo pastatyti dvylika naujo tipo eskadrinių minininkų, tačiau vėliau dėl pinigų trūkumo planai buvo pakoreguoji, laivų skaičius sumažintas.

Tarnyba pradėjus minininkui HMS „Duncan“, Karališkasis laivynas įgijo savo pilną galią. Šiuo metu jį sudaro 19 karo laivų – šeši 45-ojo tipo eskadriniai minininkai ir trylika fregatų (23 tipo).

45-ojo tipo eskadriniai minininkai (angl. Type 45 destroyer) yra šiuolaikiniai karo laivai su valdomų raketų sistemomis. Jie statomi nuo 2003 m. specialiai Didžiosios Britanijos laivynui.

VIDEO: 45-ojo tipo Eskadrinis minininkas HMS „Duncan“ (D37)

Naujieji laivai keičia 42-ojo tipo minininkus, į šalies ginkluotę priimtus 1978 m.

45-ojo tipo laivai yra patys didžiausi ir patys galingiausi minininkai ir plaukiojančios priešlėktuvinės gynybos bazės, pastatytos Didžiosios Britanijos laivynui. Laivai skirti kovai su orlaiviais ir raketomis, taip pat kovai jūroje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

01:24
00:30
02:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min