Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 4d. 17:21 , atnaujinta: 2014 birželio 5d. 11:38

Didžiulė Danijos karinės technikos kolona su tankais ir šarvuočiais važiuoja iš Klaipėdos uosto į Ruklą

Karinė technika
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Danijos karinė technika vežama į Ruklą

Ketvirtadienio rytą iš Klaipėdos pajudėjo didžiulė žemagrindžių tralų kolona, kuri iš uosto į Ruklą gabena vikšrinę karinę techniką, taip pat ir sunkiuosius tankus „Leopard 2 A5“. Šią karinę techniką Danijos kariai atsigabeno į Lietuvoje vyksiančias karines pratybas. Didžiulę koloną lydi ir jos mobilumą užtikrina Lietuvos kariuomenės Karo policija ir Lietuvos kelių policija.

Tralai, be tankų, dar gabena šarvuotas pėstininkų kovos mašinas CV 9035, naujos modifikacijos vikšrinius šarvuočius M113, ratines kovos mašinas „Piranha“, šarvuotus medicinos sunkvežimius „Duro“ bei kitą techniką. Iš viso Klaipėdoje buvo dislokuota 250 įvairios kovinės technikos vienetų.

Pirmoji kolona iš Klaipėdos uosto į Ruklą pajudėjo trečiadienio vakarą. Daugiau nei pusšimtis ratinių transporto priemonių – nemenkas išbandymas eismui šalies keliuose. Jį pirmiausiai teko atlaikyti uostamiesčio gatvėms. Pajudėjus kolonai Klaipėdoje susidarė automobilių spūstys.

 Vilkikai su logistinėmis priemonėmis pakrautais konteineriais važiavo per Jakus, o vėliau pasuko greitkeliu Kauno pusėn. Ruklą jie pasiekė keliu link Jonavos.

Lietuvos teritorijoje pirmąkart per nepriklausomybės laikotarpį galima išvysti tankus, skirtus kariniams tikslams.

Visa ši technika birželio 9–20 dienomis Gaižiūnų poligone dalyvaus  pratybose „Kardo kirtis 2014“. Tai didžiausios tarptautinės karinės pratybos nuo Lietuvos narystės NATO pradžios.

Pratybos vienu metu vyks visose trijose Baltijos valstybėse.  Jose dalyvaus daugiau nei 4,8 tūkst. karių iš 10 valstybių. Apie 2,6 tūkst. jų treniruosis Lietuvoje, apie 2 tūkst. – Latvijoje, keli šimtai – Estijoje.

Lietuvos teritorijoje pirmąkart per nepriklausomybės laikotarpį bus galima išvysti tankus, skirtus kariniams tikslams.

Pratybose bus naudojama ir kita įspūdinga technika. JAV į pratybas atsigabens reaktyvinius naikintuvus F-16, strateginį bombonešį B52, karinius sraigtasparnius „Black Hawk“.

Birželio 17 dieną bus rengiama svečių diena – pratybas ir karinę techniką Rukloje galės išvysti svečiai, gavę oficialius pratybų vadovybės kvietimus, ir žiniasklaidos atstovai, užsiregistravę pratybų Visuomenės informavimo centre.

JAV Sausumos pajėgų organizuojamos kasmetinės pratybos „Kardo kirtis“ Baltijos valstybėse vyksta jau ketvirtąjį kartą. Jomis siekiama treniruoti NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą ir pasirengimą vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos bus atsakingos už priimančiosios šalies paramos organizavimą pratybose Lietuvoje dalyvaujantiems NATO sąjungininkams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min