Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dniepropetrovsko ligoninėje gydytojai alpo išvydę sužalotus Ukrainos karius

Įvykio vietoje
facebook.com/news24ukraine nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Dniepropetrovsko ligoninėje, į kurią buvo atvežti devyni prie Zelenopoljės sužeisti ukrainiečių kariai, gydytojai alpo, pamatę itin smarkius karių sužalojimus, praneša naujienų agentūra „Unian“.

18:33 val. Gydytojai alpo pamatę sužeistuosius

Trys į Dnepropetrovsko ligoninę atvežti kariai šiuo metu yra itin sunkios būsenos, jų gyvybes visomis išgalėmis bando išsaugoti medikai.

Pranešama, kad kai kurie gydytojai, pamatę sužeistuosius, nualpo.

„Sužeistieji atvežti sužalotomis galūnėmis, išdegintomis akimis, dviems kariams amputuotos kojos. Apie prognozes kalbėti kol kas per anksti. Kai kurie kariai buvo atvežti be sąmonės, bandome juos išgelbėti“, – teigė Dnepropetrovsko ligoninės gydytojai.

Sužeistųjų amžius svyruoja nuo 25 m. iki 35 m.

17:40 val. Petro Porošenka pažadėjo atkeršyti teroristams

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad už kiekvieną žuvusį Ukrainos karį teroristai sumokės dešimtimis ir šimtais saviškių gyvybių, praneša naujienų agentūra „Unian“.

Kaip pranešė Ukrainos prezidento spaudos tarnyba, tokį pareiškimą P.Porošenka paskelbė susitikime su kariais po penktadienį įvykusių teroristų atakų, pareikalavusių dešimčių Ukrainos karių aukų.

„Už kiekvieną mūsų kario gyvybę teroristai sumokės dešimtimis ir šimtais saviškių gyvybių“, – pareiškė P.Porošenka

P.Porošenka patikino, jog bus surasti visi nusikaltimų vykdytojai ir bus atsakyta už salvinės ugnies sistemos „Grad“ sistemų naudojimą prieš Ukrainos karius.

„Už kiekvieną mūsų kario gyvybę teroristai sumokės dešimtimis ir šimtais saviškių gyvybių. Nei vienas teroristas neišvengs atsakomybės, kiekvienas gaus atpildą už savo darbus“, – pareiškė P.Porošenka.

Prezidentas teigė, jog visi šiuo metu su teroristais besikaunantys ir strateginius objektus ginantys Ukrainos kariai yra nacionaliniai šalies herojai, kuriais tiki visa šalis.

„Valstybė neužmirš savo herojų, kurie paaukojo už ją savo gyvybę“, – pareiškė Ukrainos lyderis. Jis taip pat pridūrė, jog yra labai svarbu suteikti Ukrainos kariams visas įmanomas apsaugos priemones, tokias kaip neperšaunamos liemenės. 

16:38 val.Teroristai užgrobė valstybės iždo pastatą Luhanske

Teroristai penktadienį Luhansko srityje užėmė valstybės iždo departamento pastatą su jame buvusiais darbuotojais.

„Šiandien ginkluoti teroristai užgrobė Luhansko srityje buvusį Ukrainos valstybės iždo departamento pastatą su jame buvusiais darbuotojais“, – teigiama departamento atstovų spaudai pranešime. 

16:08 val. Per parą žuvo 23 Ukrainos kariai

Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) atstovas spaudai Vladislavas Seleznevas patvirtino, jog per paskutinę parą iš viso žuvo 23 ukrainiečių kariai ir valstybinės sienos pareigūnai, o dar 93 buvo sužeisti.

Pranešama, kad sužeistiesiems buvo suteikta profesionali medicininė pagalba.

15:39 val. Ukrainos kariams reikalinga skubi pagalba

Prie Zelenopoljės miesto Luhansko srityje su prorusiškais teroristais kovojančiams Ukrainos kariams reikalinga skubi pagalba, skelbia  „Unian“. 

Apie tai žurnalistams pranešė vieno 24 m. ukrainiečio kario žmona. Jos teigimu, apie antrą valandą dienos vietos laiku, telefoninio pokalbio metu, vyras tvirtino, kad Ukrainos pozicijų apšaudymas tęsiasi nuo ankstyvo penktadienio ryto.

Kareivis teigė, jog žuvo daugiau negu 50 žmonių, dar apie šimtas buvo sužeista. Taip pat sudegė dalis karinės technikos.

„Šiuo metu tebevyksta mūšis, tačiau jiems baigėsi šaudmenys. Jie iki šiol nesulaukė pagalbos“, – teigė kario žmona. Moteris pridūrė, kad sužeistus karius vežusios mašinos buvo apšaudytos teroristų ir kariai buvo priversti grįžti atgal į karinę stovyklą.

13:44 val. Teroristai planuoja kontrataką

Teroristai, siaučiantys Luhansko ir Donecko srityse, planuoja didelio masto kontrataką šeštadienį. Apie tai pranešė pilietinės iniciatyvos „Teisė į tiesą“ vadovas Dmytro Snehiriovas. Jis teigia šią informaciją gavęs iš šaltinių, susijusių su Luhansko teroristų grupuote.

Jo teigimu, penktadienį įvyko Luhansko ir Donecko grupuočių vadeivų susitikimas, kurio metu buvo aptartos planuojamos kontratakos detalės. Šaltiniai atskleidė, jog puolimą teroristai vykdys dviem kryptimis – iš Donecko srities į Zaporožės, o iš Luhansko srities į Charkivo pusę. 

13:22 val. Žuvo daugiau negu 50 karių

Neoficialiais duomenimis, teroristai, apšaudydami iš salvinės ugnies sistemos „Grad“, penktadienį užmušė daugiau negu 50 ukrainiečių karių, o dar apie šimtą sužeidė šalia Zelenopoljės, praneša naujienų agentūra „Unian“.

Per pastarąją parą iš viso žuvo 23 ukrainiečių kariai. Teroristai, penktadienį apšaudydami iš sistemos „Grad“ užmušė daugiau negu 50 Ukrainos karių, dar apie šimtą sužeidė šalia Zelenopoljės, praneša  „Unian“.

„Patvirtinu šiuos duomenis, bet kol kas nieko detaliau negaliu pasakyti. Žuvusiųjų skaičius tikslinamas“, – teigia ATO atstovas spaudai V. Seleznevas.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos informacijos centro atstovas Andrejus Lysenka teigia, kad tikimasi, jog tikslus aukų skaičius bus paskelbtas penktą valandą vakaro vietos laiku.

Teroristai apšaudė patikros punktus, yra žuvusiųjų

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį žuvo trys ukrainiečių kariai, dar dvylika buvo sužeista. Apie tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė judėjimo „Informacinis pasipriešinimas“ lyderis Dmitrijus Tymčukas. 

Iš salvinės ugnies sistemų BM-21 „Grad“ apšaudytas Djakovo patikros postas (Luhansko sritis). Per šį susišaudymą ir nukentėjo minėti septyni ukrainiečių kariai, du iš jų šiuo metu yra kritinės būklės.

Taip pat skelbiama, kad iš salvinės ugnies sistemų BM-21 „Grad“ apšaudytas antiteroristinė operaciją vykdančių Ukrainos pajėgų atraminis taškas netoli Zelionopolės (Luhansko sritis).

Kaip skelbia News.liga.net, Luhansko srityje naktį apšaudyta ir daugiau patikros postų. Iš minosvaidžių apšaudytas patikros postas Marinovkoje, tačiau čia aukų išvengta. Šaunamaisiais ginklais apšaudytas patikros postas, esantis netoli Raigorodko (Luhansko sritis), o iš minosvaidžių – patikros postas netoli Senosios Krasniankos (Luhansko sritis). Čia taip pat aukų nebūta.

Be to, iš minosvaidžių ir zenitinių raketų komplekso ZU-23 apšaudytas Donecko oro uostas, kurį kontroliuoja Ukrainos pajėgos, vykdančios antiteroristinę operaciją.

Apšaudytas autobusas su kalnakasiais, yra žuvusiųjų

Tuo metu naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad Červonopartizanske ketvirtadienį buvo apšaudytas autobusas su kalnakasiais. Darbininkai važiavo iš pirmosios pamainos.

Liudininkai teigia, kad tai įvyko netoli bendrovės „Sverdlovantracit“ šachtos „Krasnyj partizan“. Preliminariais duomenimis, per incidentą žuvo penki žmonės, dar 10 sužeistų. Liudininkai pasakoja, kad autobusas tiesiog buvo perplėštas pusiau. Tiriamos įvykio aplinkybės.

Kiek anksčiau naujienų agentūra „Unian“ pranešė, kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenka buvo informuotas, jog Ukrainos ginkluotosios pajėgos prie šalies sienos su Rusija perėmė Červonopartizansko pasienio punkto kontrolę.

Luhanske pastebėti rusiški tankai

Penktadienį iš Rusijos į Luhanską atriedėjo šeši tankai T-72, šeši šarvuoti transporteriai, dvi artilerijos sistemos „Grad“ ir aštuoni sunkvežimiai su smogikais.

Pranešama, kad nuo 6.40 val. iki 7.20 val. ryto vietos laiku iš Rusijos pusės per Suchodolsko miestą į Luhanską atvyko dvi karinės technikos kolonos. 

Ukrainos ir Rusijos sieną kasdien kerta karinė technika

Suchodolsko miesto Luhansko srityje gyventojai tvirtina, kad kiekvieną dieną Ukrainos ir Rusijos sieną kerta rusiški tankai iš Rostovo srities, praneša naujienų agentūra „Unian".

Apie tai savose socialinių tinklų paskyrose paskelbė karo žurnalistas Romanas Bočkala, cituodamas vietos gyventojus. „Mūsų mieste mažai kas palaiko separatistus, tačiau žmonės yra įbauginti ir bijo apie tai kalbėti, jog per mūsų miestą kiekvieną naktį važiuoja rusiški tankai“, – teigia vietos gyventojai.

Kiekvieną dieną Ukrainos ir Rusijos sieną kerta rusiški tankai iš Rostovo srities.

Miesto gyventojai tvirtina, kad valstybinė siena kiaura ir įvardijo konkrečias vietas, pro kurias patenka karinė rusų technika. Tai pasienio punktai „Popovka“, „Severnyj“ ir „Belenkoje“. Gyventojai teigia, kad tamsoje rusų karių orientyru tampa netoli sienos esanti šachta „Suchodolskaya Vostočnaja“.

„Tiek daug skylių sienoje yra tik Krasnodono rajone, nekalbant apie visą Luhansko sritį. Jei ir toliau bus tokia padėtis, mes dar ilgai kariausime ir neatsikratysime teroristų“, – rašo R.Bočkala.

Pasienio punkte sulaikytas teroristas su pažymėjimu

Luhansko srityje esančiame pasienio patikros punkte „Uspenka“ buvo sulaikytas Rusijos pilietis, kuris turėjo Donecke siaučiančios teroristinės grupuotės pažymėjimą ir kitus įkalčius, įrodančius jo dalyvavimą prieš Ukrainos valstybę nukreiptoje neteisėtoje veikloje.

Rusijos pilietis buvo patikrintas pasienio punkte, kurį norėjo kirsti pėsčiomis. Tarp jo asmeninių daiktų buvo rastas pažymėjimas, liudijantis priklausomybę Donecko teroristų organizacijai, daugiau negu tūkstantis rublių (apie 80 Lt), Rusijos bankų kreditinės kortelės, sulankstomas peilis, rankinės granatos sklendė ir įvairūs rusiški propagandiniai laikraščiai.

Be to, pas teroristą buvo aptiktos įvairių separatistų grupuočių skiriamosios emblemos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min