Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Donecko gyventojai: paliaubos – tik mitas

Apgadintas įėjimas į daugiabutį Donecke
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Apgadintas įėjimas į daugiabutį Donecke
Šaltinis: 15min
0
A A

Penkis vaikus auginanti Jevdokimovų šeima daugiau negu du mėnesius praleido ne savo gimtajame Donecke, kuris tapo karo zona. Grįžę atgal į miestą jie netruko suvokti, kad, nepaisant įsigaliojusių paliaubų, Donecke toli gražu nėra taikos.

Kuomet Valentina Jevdokimova kalbėjosi su naujienų portalo dw.de žurnalistais, tolumoje girdėjosi nuolatinis artilerijos ugnies keliamas triukšmas.

Viena moteris, eidama į autobusų stotelę, nekreipė dėmesio į girdimus sprogimus ir žurnalistams pareiškė: „Tai – kaip muzika.“

„Dabar mes sėdime čia ir girdime sprogimus iš visur. Tikėjomės, kad bus ramu. Dėl to ir atsivežėme vaikus čia. Grįžome prieš savaitę. Ir visą šią savaitę vyko sprogimai ir susišaudymai. Taigi, nėra jokių paliaubų“, – tikino moteris.

Pirmadienį taip pat žuvo šeši žmonės netoli Jevdokimovų namų esančios turgavietės. Šis Donecko rajonas dažnai nukenčia nuo vykstančių kovų dėl Donecko oro uosto kontrolės. Trečiadienį čia vėl griaudėjo sprogimai.

Dalis vietos gyventojų jau priprato prie nuolatinių sprogimų mieste. Viena moteris, eidama į autobusų stotelę, nekreipė dėmesio į girdimus sprogimus ir žurnalistams pareiškė: „Tai – kaip muzika.“

Vis dėlto ne visi gyventojai jaučiasi taip ramiai ir atsipalaidavę. Kai kurios šeimos nenakvoja savo namuose ir renkasi pastogę netoli esančių mokyklų rūsiuose. Pastarosiomis dienomis mokyklose pamokos nevyksta. Dalis mokyklų nukentėjo nuo sprogimų ir šiuo metu tėvai savo atžalas bijo leisti į jas. Netoli kai kurių mokyklų šaligatvių yra nuorodos į rūsiuose įrengtas slėptuves.

Mūšiai vyksta ne tik Donecko oro uosto apylinkėse, bet ir Petrovskio rajone, esančiame pietvakarių Donecke. Būtent jame trečiadienio popietę prasidėjo itin smarkūs susišaudymai.

Labiausiai per mūšius nukenčia civiliai gyventojai, o ne abi kare dalyvaujančios pusės. Trečiadienį Donecke pranešta apie mažiausiai dviejų žmonių žūtis, o pati V.Jevdokimova bijo dėl savo šeimos likimo. 

„Ačiū Dievui, kad mūsų namas dar nesugriautas. Bet nežinau, kas gali atsitikti per ateinančias penkias minutes. Šiuo metu girdime nuolatinius sprogimus, šaudymus. Vaikai traumuojami. Jie bijo kiekvieno garso“, – teigė daugiavaikė moteris.

Vis dėlto, nepaisant karo padėties, V.Jevdokimova teigia, kad jos šeima negali sau leisti vėl išvažiuoti. 

Vis dėlto, nepaisant karo padėties, V.Jevdokimova teigia, kad jos šeima negali sau leisti vėl išvažiuoti. Daugybė žmonių dėl neišmokėtų pensijų ir atlyginimų susiduria su finansinėmis problemomis.

Net ir tie, kurie turi pinigų, dažnai negali nusipirkti reikalingų produktų. V.Jevdokimova teigė, kad susiruošusi nupirkti žieminių drabužių vaikams, ji pamatė, kad visos jais prekiaujančios parduotuvės jau uždarytos.

Sulig kiekviena diena Donecke intensyvėja mūšiai, kurie plečiasi vis į kitus gyvenamuosius rajonus, nepaisant oficialiai įsigaliojusių paliaubų. Būnant čia akivaizdu, kad Maskvos remiami smogikai ir toliau darys spaudimą, siekdami užgrobti naujas teritorijas Donbase. Tačiau to Kijevas netoleruos ir dėl to tolimesni mūšiai yra neišvengiami. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min