Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Donecko teroristai pripažino, kad Rusija jiems slapta tiekia ginklus ir techniką

Prorusiškas teroristas Ukrainoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Prorusiškas teroristas Ukrainoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vadinamosios Donecko liaudies respublikos kovotojai prisipažino, kad iš Rusijos slapta gauna ginklų ir karinės technikos. Tiesa, jie skundžiasi, kad ginklų tiekiama per mažai ir jie nėra patys moderniausi, todėl sunku atsilaikyti prieš antiteroristinę operaciją vykdančias Ukrainos karines pajėgas.

Tai patvirtino ir Kremliaus propagandininkas Sergejus Kurginianas, rašo „Ukrainskaja pravda“.

S.Kurginiano ir kitų separatistų lyderių iš Ukrainos karių išvaduoto Slovjansko pokalbio vaizdo įrašas pirmadienį buvo paskelbtas internete.

Pokalbio metu vadinamasis Slovjansko separatistų štabo vadas, paklūstantis teroristų lyderiui, Rusijos GRU karinės žvalgybos karininkui Igoriui Strelkovui-Girkinui, piktinosi, kad Rusija jiems per mažai padeda ginklais ir technika.

Teroristų štabo vadas
Teroristų štabo vadas

„Rusija jums teikia karinę ir techninę paramą? Rusija jums nedavė nė vieno automato, kulkosvaidžio? Jūs meluojate... Aš mačiau tą techniką skirtingose vietose, kurių čia dabar dėl to, jog filmuojama, neminėsiu. Pavyzdžiui, „Нона“ ( „Нона-СВК“ yra modernus Rusijos kariuomenės savaeigis artilerijos pabūklas, – red. past.) Tai šiuolaikinė šarvuota karinė technika“, – priekaištavo teroristams S.Kurginianas.


Rusija jums teikia karinę ir techninę paramą? Rusija jums nedavė nė vieno automato, kulkosvaidžio? Jūs meluojate... Aš mačiau tą techniką skirtingose vietose.

„O jūs žinote, kad šitie ginklai pagrobti? Vienas iš trijų neveikia, kitas pagrobtas. Galiu pasakyti ir apie granatsvaidžius, prieštankines valdomas raketas, kurios turėjo būti sunaikintos 2001 metais. Iš penkių granatsvaidžių veikia tik vienas, iš keturių raketų – irgi tik viena“, – piktinasi I.Strelkovo-Girkino štabo vadas, atsisakęs prisistatyti.

Jis taip pat skundėsi, kad tik Slovjanske įsitvirtinę teroristai gavo „tris tankus ir tris šarvuotas mašinas“. „Kalba eina apie Slovjanską, aš nekalbu apie kitus miestus“, – pareiškė jis.

Separatistų lyderiu save vadinantis Pavlas Gubarevas pridūrė, kad Donbase „yra karinių formuočių, kurios ginkluotos iki dantų, bet jos vengia kariauti“.

„Per pastarąsias tris savaites mes gavome 30-40 tankų, anksčiau jų nebuvo“, – pareiškė I.Strelkovo-Girkino štabo vadas. „O kovinių įgulų tankams nereikia?“ – pasipiktino P.Gubarevas.

„Drauge su šia technika tiekiami savaime užsitaisantys Simonovo karabinai, Didžiojo tėvynės karo laikų prieštankiniai Simonovo ginklai. O kodėl netiekiamos prieštankinės valdomos raketos, reaktyviniai prieštankiniai granatsvaidžiai?“ – piktinosi teroristų vadeiva.

„Mes dabar pereiname į prieštankinių valdomų raketų sferą“, – bandė raminti teroristus S.Kurginianas.


„Tai labai svarbu, nes prieš mus išrikiavo tankus ir mes neturime kuo prieš juos kautis. Iš penkių raketų tik viena iššovė“, – atkirto Kremliaus propagandininkui teroristas.

„Aš manau, kad iki šiol karinės technikos ir ginklų tiekimas jums buvo chaotiškas. Maždaug iki liepos 3 d. Nuo šios dienos ginklai tiekiami geriau. Jų kategoriškai neužtenka, dėl to nėra ko ginčytis. Mano užduotis įtikinti Rusijos visuomenę, kad jūs turite turėti daug prieštankinių raketinių kompleksų, daug raketų ir, žinoma, jūs turite gauti ne tokius automatinius ginklus, kokius turite dabar“, – ramino teroristus S.Kurginianas.

„Manau, kad su ginklais ir karine technika mes padėsime, gausite tai, ką žadėjau“, – žadėjo Kremliaus atstovas.

S.Kurginianas vykdo Kremliaus užsakymus diskredituojant Rusijos valdančiojo režimo oponentus. Per Krymo okupaciją jis organizavo eitynes prieš Ukrainą.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min