TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dr. Vaidotas Urbelis: „NATO ir ES bendradarbiavimas turi padėti taupyti pinigus“

Vaidotas Urbelis
KAM/Alfredo Pliadžio nuotr. / Vaidotas Urbelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausio 23–24 d. Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius dr. Vaidotas Urbelis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) šalių gynybos politikos direktorių sustikime, vykusiame pirmininkavimą ES Tarybai iš Lietuvos perėmusioje Graikijoje, Atėnuose.

Susitikime buvo diskutuojama, kaip įgyvendinti 2013 m. gruodį Europos Vadovų Tarybos priimtus sprendimus dėl Europos gynybos stiprinimo.

Politikos direktoriai pabrėžė, kad valstybių vadovų dėmesys gynybai suteikė naują postūmį Europos valstybėms kurti ir plėsti bendrus projektus, ypač tuos, kuriems vadovauja Europos gynybos agentūra.

NATO ir ES bendradarbiavimas turi padėti taupyti pinigus, o ne kurti besidubliuojančias struktūras. Šiame kontekste ypatingai svarbus bendradarbiavimas naujųjų iššūkių – kibernetinės gynybos ir energetinio saugumo srityse, – teigė Lietuvos krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius dr. V. Urbelis.

ES išorinių veiksmų tarnybos vadovo pavaduotojo Maciejaus Popowskio teigimu, priimti sprendimai tėra ilgo kelio pradžia. Dabar laukia sunkus uždavinys įgyvendinant konkrečius projektus nepilotuojamų lėktuvų, kibernetinės gynybos, jūrinio saugumo ir kitose srityse.

„Europos vadovų sprendimai bus labai svarbūs 2014 m. rugsėjo mėnesį Didžiojoje Britanijoje vyksiančiam NATO viršūnių sutikimui“, – sakė susitikime dalyvavęs NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Heineris Braussas. Pasak jo, JAV siekia didesnio Europos dėmesio gynybai ir naujų technologijų pritaikymui karyboje, todėl su susidomėjimu seka kaip naujos iniciatyvos prisidės prie NATO stiprinimo.

„NATO ir ES bendradarbiavimas turi padėti taupyti pinigus, o ne kurti besidubliuojančias struktūras. Šiame kontekste ypatingai svarbus bendradarbiavimas naujųjų iššūkių – kibernetinės gynybos ir energetinio saugumo srityse“, – teigė Lietuvos krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius dr. V. Urbelis, pabrėždamas NATO ir ES bendradarbiavimo svarbą. Pasak jo, šiuo metu abi organizacijos vykdo įvairius projektus naujų saugumo iššūkių srityse, o NATO energetinio saugumo kompetencijos centras, įsikūręs Lietuvoje, turi tapti NATO ir ES dialogo dalimi.

Susitikime taip pat buvo pabrėžta Prancūzijos ir kitų Europos valstybių pastangų Centrinėje Afrikoje svarba. ES išorinių veiksmų tarnybos atstovai informavo, kad Jungtinės Tautos ir Afrikos Sąjunga dėl gresiančios humanitarinės katastrofos kviečia visas šalis prisidėti prie situacijos šioje pasaulio dalyje stabilizavimo, tuo suinteresuotos visos regiono valstybės. Šiuo metu regione vykdoma Prancūzijos vadovaujama operacija Sangaris, Europos Sąjunga taip pat svarsto savo karinės operacijos Centrinės Afrikos Respublikoje perspektyvas.

Atėnuose V. Urbelis su kolegomis iš Jungtinės Karalystės, Latvijos, Nyderlandų ir Švedijos – valstybių, kurių kariai kartu su lietuviais praėjusiais metais budėjo vienoje ES kovinėje grupėje, –aptarė budėjimo patirtį. Visos šalys sutarė, kad budėjimo metu įgyta patirtis, kurios kulminacija tapo visos kovinės grupės pratybos Jungtinėje Karalystėje praėjusių metų gegužę, galėtų būti panaudota ir kitose kovinėse grupėse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min