Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Du Ukrainos lėktuvus numušė ne teroristai, o Rusijos kariškiai?

Prorusiškas teroristas Ukrainoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Prorusiškas teroristas Ukrainoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rytų Ukrainoje teroristai numušė du Ukrainos kariuomenės naikintuvus. Ukrainos karinių pajėgų atstovai teigia, kad lėktuvai galėjo būti numušti iš Rusijos teritorijos, nes teroristai toje vietoje neturi tokių galingų ginklų, kurie pasiektų aukštai skrendančius taikinius.

Numušti du naikintuvai

Pirmasis šią žinią pranešė vieno iš Ukrainos televizijos kanalų žurnalistas Romanas Bočkalas socialiniame tinkle „Facebook“, skelbia unian.net.

Žurnalistas pranešė gavęs šią informaciją iš Ukrainos kariškių. Pagal pirminę informaciją, pilotai spėjo katapultuotis. 

Šiuo metu Ukrainos kariuomenė bando juos surasti. Rajoną, kuriame numuštas šis lėktuvas, kontroliuoja teroristai.  

Ukrainos kariuomenė informavo, kad teroristai apšaudė keturis lėktuvus, grįžtančius iš sėkmingai įvykdytos karinės užduoties.

Tai, kad teroristai numušė du lėktuvus, patvirtino ir Ukrainos valdžia. „Netoli Dmitrovkos numušti du lėktuvai „Su-25“. Pilotai katapultavosi“, – Ukrainos saugumo tarnybos atstovo spaudai Andrėjaus Lysenkos žodžius cituoja „RIA Novosti“. Skelbiama, kad lėktuvai buvo numušti apie 13 val. 30 min. vietos (ir Lietuvos) laiku netoli Savur Mohylos gyvenvietės. 

Ukrainos kariuomenė informavo, kad teroristai apšaudė keturis lėktuvus, grįžtančius iš sėkmingai įvykdytos karinės užduoties. Šie lėktuvai atliko karinį palaikymą padaliniams, kurių pozicijos – prie sienos su Rusija.

„Nepaisant priešraketinių manevrų ir atsišaudymo, du lėktuvai buvo pamušti. Lakūnai katapultavosi“, – rašoma pranešime.

Anksčiau ir patys teroristai pranešė pataikę į du Ukainos karinius lėktuvus. Jų teigimu, vienas lėktuvas buvo numuštas, kitas pažeistas. 

Numušti iš Rusijos teritorijos?

A.Lysenka pareiškė, kad, pirminiais duomenimis, naikintuvai galėjo būti numušti iš Rusijos teritorijos.

Nepaisant priešraketinių manevrų ir kitų bandymų išvengti ugnies du mūsų lėktuvai buvo pamušti 5200 metrų aukštyje. Pirminiais duomenimis, raketos buvo paleistos iš Rusijos teritorijos.

„Mūsų lakūnai buvo apšaudyti iš galingo zenitinio raketinio komplekso“, – pranešė A.Lysenko.

„Nepaisant priešraketinių manevrų ir kitų bandymų išvengti ugnies du mūsų lėktuvai buvo pamušti 5200 metrų aukštyje. Pirminiais duomenimis, raketos buvo paleistos iš Rusijos teritorijos“, – pareiškė A.Lysenka, rašo „Ukrainskaja pravda“.
 

„Manome, kad lėktuvus numušė ne teroristai, nes jie neturi tokios priešlėktuvinės zenitinės raketinės ginkluotės, kuri tokiame aukštyje pasiektų taikinius. 5200 m aukštis, kuriame buvo pamušti naikintuvai, pasiekiamas tik galingiems raketiniams kompleksams“, – sakė jis.

Ukraina jau ne pirmą kartą išsako įtarimus, kad jos lėktuvai numušinėjami iš Rusijos teritorijos.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min