Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ESBO tęsia stebėjimo vizitą Ukrainoje, jame dalyvauja du Lietuvos karininkai

Ukrainos karinė technika netoli Krymo sienos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos karinė technika netoli Krymo sienos
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalių narių stebėjimo vizitas Ukrainoje toliau tęsiamas ir, planuojama, vyks iki kovo 16 dienos. Jame toliau dalyvauja ir du Lietuvos kariuomenė atstovai – Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Ginklų kontrolės skyriaus inspektoriai.

Kovo 10 d. buvo gautas naujas Ukrainos kvietimas siųsti iki dviejų stebėtojų į pietinius ir rytinius Ukrainos regionus ir tęsti stebėjimo vizitą dėl įtartinos karinės veiklos šiose teritorijose. Vizitas pratęstas po to, kai  kovo 5–10 dienomis 25 šalių kariniai ir civiliai stebėtojai kelis kartus nesėkmingai bandė patekti į Krymo teritoriją ir išsklaidyti įtarimus dėl neįprastos Rusijos Federacijos karinės veiklos joje.

Dauguma šalių, dalyvavusių stebėjimo vizite Kryme, atsiliepė į šį Ukrainos kvietimą ir tęs stebėjimą.  

ESBO šalių narių stebėjimo vizitas prisideda prie veiksmų, kuriais siekiama mažinti įtampą Ukrainoje, kilusią dėl neįprastos Rusijos Federacijos karinės veiklos zonoje, kurioje taikomos pasitikėjimą ir saugumą stiprinančios priemonės.

Stebėtojų veiklai Ukrainoje specialaus ESBO mandato nereikia. Šis tarptautinis stebėjimo vizitas vyksta pagal Vienos dokumento 3 straipsnio nuostatas, numatančias galimybę valstybei narei savanoriškai kviesti inspektorius į teritoriją, kurioje vykdoma įtarimus tarptautinei bendrijai kelianti karinė veikla.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min