Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Estijoje į Emario karinę bazę atvyko 150 JAV desantininkų

Estijoje į Emario karinę bazę atvyko 150 JAV desantininkų
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Estijoje į Emario karinę bazę atvyko 150 JAV desantininkų
Šaltinis: BNS
0
A A

Du JAV lėktuvai su 150 karių kuopa iš 173-osios oro desanto brigados pirmadienio popietę nutūpė Emario karinių oro pajėgų bazėje Estijos šiaurės vakaruose.

Karius pasitiko Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas, JAV ambasadorius Jeffrey Levine'as ir Estijos karinio jūrų laivyno štabo viršininkas kapitonas Igoris Schvede'as, Estijos skautų bataliono kuopa, pranešė kariškių atstovai naujienų agentūrai BNS.

Atvykusius JAV karius sveikindamas Estijos prezidentas rėžė kalbą, pradėdamas JAV 173-osios oro desanto brigados himno žodžiais: „Have you heard of the 173rd Airborne Brigade? With boots on the ground and dirt on our face. We'll defend your freedom anytime, anyplace.“ („Ar girdėjote apie 173-ąją oro desanto brigadą? Žengdami žeme, žemėtais veidais, mes ginsime jūsų laisvę bet kur, bet kada“).

Ar girdėjote apie 173-ąją oro desanto brigadą? Žengdami žeme, žemėtais veidais, mes ginsime jūsų laisvę bet kur, bet kada

„Mes taip pat tikime tuo, nes mes patys įrodėme priešakinėje Vahido bazėje Talibano teritorijos viduryje Helmando provincijoje, taip pat Irake, šiandien Malyje ir kitą savaitę Centrinėje Afrikos respublikoje, kur mes taip pat giname kitų laisvę“, – kalbėjo T.H.Ilvesas.

Prezidentas pavadino transatlantinį ryšį gyvybiškai svariu saugumo elementu nesaugiame pasaulyje. „Štai kodėl mes taip vertiname sąjungininkus žengiančius mūsų žeme čia“, – tęsė jis.

„Amerikiečiai ir estai, dalyvaudami pratybose kartu stiprina transatlantinio aljanso regimumą žmonėms gyvenantiems ir čia, ir kitur; tuomet matyti, kad NATO nėra abstrakcija, ir tai stiprina mūsų bendrus įsipareigojimus aljanse“, – pažymėjo Estijos vadovas.

Kartu su šia JAV kuopa į Estiją atvyko JAV armijos Europoje vado pavaduotojas generolas majoras Richardas C. Longo.

JAV oro desantininkai kartu su kitais kariais dalyvaus kasmet Estijos gynybos pajėgų rengiamose pratybose „Kevadtorm“ (Pavasario audra). Šis dalinys rotuosis su kitais JAV daliniais; tad amerikiečiai liks Estijoje mažiausiai iki šių metų pabaigos.

JAV kuopa bus dislokuota Paldsikyje, kur prieš 20 metų šeimininkavo sovietų kariai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min