Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Estijoje pernai pradėtos 176 bylos dėl atsisakymo tarnauti kariuomenėje

Estijos Skautų bataliono kariai
Eesti Kaitsevägi nuotr. / Estijos Skautų bataliono kariai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Estijos teisėsauga pernai pradėjo 176 jaunų žmonių teisinį persekiojimą dėl jų atsisakymo tarnauti kariuomenėje. Šauktinių kariuomenę išlaikančioje Estijoje nenoras tarnauti laikomas nusikaltimu.

Kaip praneša portalas postimees.ee, Gynybos resursų departamento atstovė Anne Osvet teigia, jog kiekvienas atsisakymo atvejis yra individualus, pradėjus tyrimą atsižvelgiama į visas lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes.

Gavus šaukimą ir neatvykus į kariuomenę pagal Estijos įstatymus pažeidėjams gresia bauda iki 1 tūkst. 200 eurų arba areštas.

Dažniausiai nenorą tarnauti kariuomenėje jauni žmonės aiškina sveikatos problemomis. Pasak A.Osvet, kai kurie tarnauti nenori ir dėl ekonominių sumetimų – bijo prarasti gerai apmokamą darbo vietą. Kai kurie nenori nutraukti mokslų. Jaunuolius taip pat stabdo ir jų prisiimti įsipareigojimai bankams – reikia grąžinti paimtus kreditus.

„Jei kalbėtume apie šeimynines aplinkybes, tai dažniausiai nurodoma, kad namuose auga vaikas arba tikimasi, kad jis tuoj pat gims. Taip pat nurodoma, kad reikia rūpintis bedarbiais ar sergančiais šeimos nariais“, – sako A.Osvet.

Estija iki šiol neatsisakė šauktinių kariuomenės. Šaukimus į tarnybą kiekvienais metais gauna tam tikras skaičius jaunuolių.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min