Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 12d. 08:33 , atnaujinta: 2014 rugsėjo 12d. 13:14

Gaižiūnuose JAV kariai sužeidė neteisėtai šovinių tūtų rinkti į poligoną prasmukusį civilį

Toddas Brownas (kairėje) ir Vytautas Baltrūnas
Sauliaus Tvirbuto / 15min nuotr. / Toddas Brownas (kairėje) ir Vytautas Baltrūnas

JAV kariai pratybų metu Gaižiūnų poligone sužeidė civilį, kuris buvo atsitiktinai atsidūręs šaudymo zonoje. Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, nelaimingas atsitikimas įvyko prieš pat vidurnaktį. 45 metų žmogui sužeistos abi kojos ir ranka.

Incidentas įvyko, kai šaudymus iš šaulių ginklų ir lengvųjų kulkosvaidžių atliko JAV Sausumos pajėgų Europoje 173-iosios oro desanto brigados kuopos kariai, dislokuoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione.

Išbėgo į ugnies zoną

Kaip sakė JAV kontingento vadas Toddas Brownas, šaudymo zonoje incidento metu buvo 10 karių. „Staiga tarp taikinių iš medžių tankmės išbėgo žmogus. Jis buvo tamsiai apsirengęs, todėl jį buvo sunku iškart pamatyti. Kai jis sužeistas nukrito, nutraukėme pratybas, suteikėme pirmąją medicininę pagalbą. Vyras nešaukė, tik dejavo ir buvo sąmoningas“, – pasakojo karininkas.

Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./Toddas Brownas
Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./Toddas Brownas

Sužeistasis gydomas Jonavos ligoninėje. Pavojaus jo gyvybei nėra. 

Poligono pašonėje po incidento kariai aptiko dar vieną vyrą, kuris miegojo.  

Kovinio šaudymo pratybos Gaižiūnų poligone vyko nuo 8 valandos vakaro. 

Rinko šovinių tūtas

Paaiškėjo, kad sužeistas vyras vidurnaktį poligone rinko tūtas, kurias paskui ketino parduoti metalo supirkėjams.

„Tokią prielaidą galime daryti dėl to, kad sužeistas žmogus turėjo kuprinę, kurioje buvo daug tūtų. Galimai žmogus rinko metalo laužą. Tūtos yra pagamintos iš žalvario. Norime jam palinkėti kuo greičiau pasveikti ir reiškiame užuojautą šeimos nariams", – sakė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas majoras Vytautas Baltrūnas.

Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./Vytautas Baltrūnas
Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./Vytautas Baltrūnas

Pasak karių, vietiniai gyventojai dažnai nepaiso draudžiančių vaikščioti ženklų, kurie stovi prie visų miško takų, kai vyksta pratybos. Žmonės skuba rinkti tūtas po pratybų, nes už jas metalo supirkimo punktuose gauna pinigų.

„Dėl to jie tarpusavyje konkuruoja ir rizikuodami neteisėtai ateina į poligoną“, – kalbėjo V.Baltrūnas.

JAV kariai sužeistajam suteikė pirmąją medicininę pagalbą, buvo iškviesti Jonavos medikai

Teritorija neaptverta

Įvykį tiria Lietuvos kariuomenės karo policija ir Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Pagal galiojančias taisykles, kariniuose poligonuose ir pavojingose teritorijose asmenims lankytis leidžiama tik tuo metu, kai nevykdomos kovinio šaudymo pratybos.

„Mokymo teritorijos ribos yra pažymėtos, informacija apie šaudymus skelbiama specialiuose informaciniuose stenduose, apie pratybas perspėjame per žiniasklaidą, taip pat teritoriją prieš pratybas patikrina kariai. Vis dėlto tokių incidentų pasitaiko, esu girdėjęs, kad anksčiau čia yra žuvusi moteris“, – sakė V.Baltrūnas. 

Krašto apsaugos ministerija perspėja, kad asmenys, besilankantys ar ketinantys lankytis pavojingose teritorijose, privalo susipažinti su informacinių ženklų stendais, kurie įrengti visuose į poligoną vedančiuose keliuose, ir jei girdi karinėms pratyboms būdingą triukšmą (šūvius, karinių transporto priemonių ūžesį ir pan.), nedelsdami saugiai judėti iš pavojingų teritorijų. Tai pat jiems draudžiama judėti keliu ar taku tolyn, jei uždaryti pavojingą teritoriją žymintys užkardai, arba juos apeiti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min