Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 12d. 18:04

Graikija iš amerikiečių pirks naudotus karinius transportinius sraigtasparnius „CH-47D Chinook“

Sraigtasparnis „CH-47 Chinook“
en.wikipedia.org/JAV kariškių nuotr. / Sraigtasparnis „CH-47 Chinook“

Graikija nusprendė iš amerikiečių pirkti naudotų sraigtasparnių partiją. Pranešama, kad tai bus dešimt sunkiųjų karinių transportinių orlaivių „CH-47D Chinook“.

Kaip rašo portalas lenta.ru, remdamasis janes.com, graikų pirkinio kaina oficialiai kol kas nežinoma. Tačiau manoma, kad vienas toks sraigtasparnis Graikijai kainuos penkis milijonus dolerių. Į šią sumą gali būti įskaičiuotas technikos remontas ir aptarnavimas, taip pat ir savigynos sistemų sumontavimas.

Spėjama, kad už sraigtasparnius Graikija su amerikiečiais atsiskaitys per 10 metų.

Pranešama, kad kiek anksčiau Graikija su JAV derėjosi dėl 30-40 daugiafunkcinių naudotų sraigtasparnių „UH-60L Blackhawk“ pirkimo. Tačiau derybos nutrūko šalims nesugebėjus susitarti dėl pirkinio kainos. Amerikiečiai už šią partiją naudotos technikos paprašė 500 mln. dolerių.

Šiuo metu Graikijos kariuomenė naudoja 15 „Chinook“ tipo sraigtasparnių. Šalis turi devynis CH-47DG modelius ir šešis CH-47SD.

Apie sraigtasparnį

Amerikiečių gamybos sunkusis transportinis sraigtasparnis „CH-47 Chinook“ gaminamas nuo 1962 m. Jo pagrindinė paskirtis nuo gamybos pradžios buvo karių, krovinių ir atsargų kariams gabenimas. Tai yra vienas iš daugiau svorio galinčių pakelti Vakaruose gaminamų sraigtasparnių.

Sraigtasparnis pavadintas indėnų genties Činukų, gyvenusių JAV šiaurės vakaruose (maždaug dabartinių Oregono ir Vašingtono valstijų teritorijoje) vardu.

Kovos krikštą šis sraigtasparnis gavo Vietname. Čia jis į sunkiai pasiekiamas vietas gabendavo karius, ginkluotę ir amuniciją.

Vietnamo kare amerikiečiai neteko apie 200 šių sraigtasparnių.

Ankstyvaisiais septyniasdešimtaisiais, JAV ir Irano glaudaus bendradarbiavimo laikotarpiu, irakiečiai be kitos technikos iš amerikiečių įsigijo ir nemažai sraigtasparnių „Chinook“. 1978 m. keturi šie sraigtasparniai įsibrovė į Sovietų Sąjungos gilumą. Jiems perimti į orą buvo pakelti sovietų naikintuvai.

Sovietų pilotai vieną sraigtasparnį numušė (žuvo aštuoni juo skridę žmonės), o kitą suvarpė kulkomis ir privertė nusileisti savo teritorijoje. Du likę sraigtasparniai grįžo į Irano oro erdvę.

Folklendų salų konflikte du savo sraigtasparnius „Chinook“ buvo praradusi Argentina. Jie pateko į britų rankas. Po kurio laiko britai Argentinai grąžino abu orlaivius ir jie toliau tarnavo argentiniečiams.

Šiuos sraigtasparnius JAV plačiai naudojo ir Irako bei Afganistano karuose. Dalis orlaivių irgi buvo prarasta.

Šiandien žinoma daugiau kaip dešimt „CH-47 Chinook“ modifikacijų. Graikų perkamas modelis CH-47D nuo kitų visų pirma skiriasi galingesniais varikliais, gebančiais pakelti ir didesnius krovinius. 1979 m. pradėtas eksploatuoti modelis, šiandien dažniausiai būna aprūpintas modernia elektronika, navigacijos sistema.

Šis modelis naudojamas ne vienos šalies kariuomenėje (JAV, Nyderlandai, Kanada, Singapūras). 2008 m. Kanada savo operacijoms Afganistane iš amerikiečių už 252 mln. dolerių įsigijo šešis CH-47D.

„CH-47 Chinook“ yra gaminamas ne tik karinėms, bet civilinėms reikmėms.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min