Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gynybos politikos ekspertas Aleksandras Matonis: niekas nežino, kuri Ukrainos kariuomenės dalis pasirengusi vykdyti naujosios valdžios įsakymus

Aleksandras Matonis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Aleksandras Matonis
Šaltinis: 15min
0
A A

Gynybos politikos ekspertas Aleksandras Matonis teigia, kad Ukraina turi 1 mln. rezervistų ir 6 mln. šauktinio amžiaus žmonių. Sekmadienį „Info TV“ specialiai laidai ekspertas teigė, kad kol kas sunku pasakyti, ar Ukraina sugebėtų atremti Rusijos agresiją, nes iki šiol nėra aišku, kuri dalis šalies kariuomenės yra pasirengusi vykdyti naujosios valdžios įsakymus.

A.Matonis, kalbėdamas apie įtemptą situaciją Kryme, pabrėžė, kad iššautas pirmas šūvis galėtų būti pragaištingas.

„Gali būti ir trečioji provokuojanti šalis. Aš turiu mažai iliuzijų, kad Ukraina imsis provokuoti konfliktą. Dabartinėje patinėje situacijoje geriausia, ką gali padaryti Ukraina, kuo plačiau pasaulį supažindinti su agresija. Nes koviniai veiksmai reikš eskalaciją, kurioje bus labai sunku pasakyti, kas teisus, o kas ne“, – pabrėžė jis.

Mes nežinome, kiek pajėgi Ukrainos kariuomenė priimti šauktinius, juos aprengti, apginkluoti ir parengti koviniams veiksmams.

Jis nesutiko, kad Ukraina šioje situacijoje elgiasi pernelyg pasyviai: šalyje paskelbta visuotinė mobilizacija, Ukraina turi 1 mln. rezervistų ir 6 mln. šauktinio amžiaus žmonių.

„Norint bent dalį jų patraukti į karinius dalinius, reikalingas laikas. Kaip vyksta šis procesas, mes nežinome. Mes nežinome, kiek pajėgi Ukrainos kariuomenė priimti šauktinius, juos aprengti, apginkluoti ir parengti koviniams veiksmams“, – pabrėžė jis ir pridūrė manantis, kad Ukraina nuosekliai rengiasi pasipriešinimui.

„Kariuomenė etniškai mišri, gali būti visaip“

„Tačiau stebėdamas informaciją iš Ukrainos nepastebėjau nei vieno akivaizdaus pareiškimo, kad jie būtinai gins savo šalį. Taip, yra prašymai NATO suteikti pagalbą, yra kreipiamasis į Rusiją paisyti tarptautinių sutarčių ir laikytis tarptautinės teisės, tačiau nėra aiškaus nusistatymo, kuris buvo Maidano aikštėje – mes ginsimės iki galo“, – pridūrė A.Matonis.

Į klausimą, ar Ukraina pajėgtų atlaikyti puolimą, ekspertas sakė, kad negalima objektyviai vertinti, ar Ukrainos Vyriausybė ir laikinasis prezidentas turi pavaldžią kariuomenę: „Ar nėra taip, kad kai kurie daliniai jai būtų nepavaldūs? Kariuomenė yra etniškai mišri, gali atsitikti visaip.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min