Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Afganistaną išlydėta dešimtoji Lietuvos specialiosios misijos apsaugos vadovo karių grupė

Į Afganistaną išlydėta dešimtoji Lietuvos specialiosios misijos apsaugos vadovo karių grupė.
kpt. Martyno Vilimo nuotr. / Į Afganistaną išlydėta dešimtoji Lietuvos specialiosios misijos apsaugos vadovo karių grupė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Kauno įgulos ramovėje krašto apsaugos viceministras Marijus Velička ir Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis į tarptautinę misiją Afganistane išlydėjo dešimtąją karių grupę, kuri užtikrins Lietuvos Respublikos specialiosios misijos Afganistane vadovo apsaugą.

„Į Afganistaną išvykstate neramiu laikotarpiu – artimiausiu metu šalyje turėtų būti išrinktas naujasis Prezidentas. Dėl šio pasikeitimo turite būti itin akylūs ir pasirengę reaguoti į visas galimas grėsmes. Tikiu, kad esate pasirengę vykdyti šią Lietuvai svarbią funkciją – saugoti Specialiosios misijos vadovą“, – išlydėtuvių ceremonijoje sakė viceministras M. Velička.

Naujoji pamaina sudaryta iš šešių Lietuvos kariuomenės Karo policijos karių.

Išlydėti karių taip pat atvyko Karo policijos vadas pulkininkas leitenantas Gytis Kazokas, kitų kariuomenės padalinių vadai, kolegos karo policininkai, karių artimieji.

Į Afganistaną išvykstate neramiu laikotarpiu – artimiausiu metu šalyje turėtų būti išrinktas naujasis Prezidentas. Dėl šio pasikeitimo turite būti itin akylūs ir pasirengę reaguoti į visas galimas grėsmes.

Šiuo metu Specialioji misija dislokuota Kabulo mieste, jai vadovauja Jonas Daniliauskas. Kaip ir ankstesnių pamainų kariai naujoji pamaina, saugodama Specialiosios misijos vadovą, bendradarbiaus su NATO tarptautinėmis saugumo paramos pajėgomis (ISAF), o taip pat ir su Afganistano institucijomis Kabule ir kituose miestuose.

Į misiją išvyksiantys kariai užduočiai ruošėsi beveik pusę metų. Kariai dalyvavo vertinamosiose pasirengimo misijai pratybose, kuriose buvo tikrinamas jų pasirengimas vykdyti asmens apsaugą, teritorijos apsaugą, palydą, kt. užduotis.  Ruošdamiesi misijai kariai aktyviai bendradarbiavo su Vadovybės apsaugos departamento specialistais.

2005 m. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos įsteigta Specialioji misija tęsia veiklą Afganistane, koordinuodama Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektų įgyvendinimą ir pagalbos teikimą šiai šaliai.

Specialioji misija taip pat atstovauja Lietuvai Afganistane, palaiko diplomatinius ryšius su Afganistano valstybinėmis institucijomis, užsienio diplomatinėmis atstovybėmis, ISAF ir NATO atstovais, Europos Sąjungos delegacija Kabule, Jungtinių Tautų pagalbos misija Afganistane (UNAMA) ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min