Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 2d. 11:04

Į Afganistaną išvykstantys Lietuvos kariai dalyvauja baigiamosiose pasirengimo misijai pratybose

Pratybos
Vyr. ltn. Andriaus Česnausko nuotr. / Pratybos

Pirmadienį Kazlų Rūdos poligone (Marijampolės r.) prasideda penkių dienų lauko taktinės pratybos „PAG-15 iššūkis“, kurių metu bus įvertintas Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės 15-os Lietuvos karių pamainos (PAG-15) ir Lietuvos vadovaujamos Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės ketvirtosios pamainos (POMSG-4) pasirengimas dalyvauti tarptautinėje misijoje Afganistane.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, iki balandžio 6 dienos kariai įsikūrė Kazlų Rūdos kariniame poligone, specialiai šioms pratyboms įrengtoje stovykloje, panašioje į esančią misijos rajone Goro provincijoje. Mokymuose dalyvauja daugiau kaip 250 karių, tarp kurių – ir į Goro provinciją vyksiantys JAV ir Ukrainos kariai.

Pratybos vyksta realioje vietovėje, kur imituojamos įvairios tikrąją situaciją karinėse operacijose atitinkančios užduotys: padalinių judėjimas, taktiniai veiksmai, apšaudymai, sprogstamųjų užtaisų sprogimai, sužeistųjų evakuacija, logistinis aprūpinimas, bendravimas su vietiniais, vietinių gyventojų demonstracijos ir kitos situacijos – panašios į tas, kurias kariams gali tekti vykdyti misijos metu.

Pratybų metu taip pat yra tobulinami ir tikrinami padalinių valdymo ir vadovavimo įgūdžiai taikos palaikymo operacijų metu, kaip bendradarbiaujama ir dalijamasi informacija su aukštesniu štabu ir padaliniais. Taip pat yra stebima, kaip reaguojama į operacijos metu susidariusias situacijas, vertinamas sprendimų priėmimas, padalinių veiksmų koordinavimas, raportų siuntimas, sąveika su civiline aplinka, bendradarbiavimas su vietos administracijos, saugumo ir skirtingų organizacijų atstovais, gebėjimas bendrauti su menamais vietos gyventojais.

Šias pratybas organizuoja Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybės štabas, o pratybose dalyvaujančių PAG karių pasirengimą vertina neseniai iš misijos Afganistane grįžusios PAG-13 karių pagrindu sudaryta vertintojų grupė. Dauguma pratybų organizatorių ir vertintojų jau yra tarnavę Lietuvos vadovaujamoje misijoje Afganistane bei įgiję patirties ir įgūdžių, reikalingų tokioms pratyboms.

Pratybų metu vykdomas realus aprūpinimas, kurį užtikrina Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas.

PAG-15 suformuota Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių pagrindu. Grupei vadovauja pulkininkas leitenantas Artūras Radvilas. Į pusės metų misiją Afganistano Goro provincijoje i Lietuvos karių pamaina išvyks gegužę. Birutės bataliono kariai į misiją Afganistane vyksta antrą kartą. Šio dalinio kovinė vėliava Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane plevėsavo 2008 metais.

POMSG veiklą Goro provincijoje pradėjo 2010 m. lapkričio viduryje. POMSG-4 – 20 narių: 12 JAV karių ir 8 lietuviai – Karo policijos ir Viešojo  saugumo tarnybos pareigūnai. Jai vadovaus majoras Darius Bartasevičius. Pagrindinė POMSG užduotis – mokyti, patarti  ir kitomis priemonėmis prisidėti prie Afganistano nacionalinės policijos pajėgų rengimo.

Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė – bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Jos sudėtyje veikianti Mokymo grupė rengia Čagčarane dislokuotos Afganistano nacionalinės armijos kuopos karius. Goro provincijos policijos pareigūnus moko, konsultuoja Lietuvos vadovaujama policijos operacinė mokymo ir sąveikos grupė. PAG kariai taip pat moko ir konsultuoja Goro provincijos operacijų koordinavimo specialistus.

Šių metų pradžioje Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miesto ir jo rajono saugumą perdavimo vietos valdžiai pradžią, nuosekliai didinamas vietos saugumo pajėgų - kariuomenės ir policijos - pasirengimas perimti atsakomybę. Todėl pradėjus atsakomybės perdavimo procesą ir keičiant misijos pobūdį, Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos PAG pagrindinė užduotis - rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

Šiuo metu Afganistane tarnauja PAG keturioliktoji Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudaro KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai. Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min