Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į ES mokymo misiją Malyje išlydėta trečioji Lietuvos kariuomenės instruktorių pamaina

Lietuviai palydėti į misiją Malyje
KAM nuotr. / Lietuviai palydėti į misiją Malyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe į Europos Sąjungos karinio mokymo misiją Malyje (EUTM Mali) išlydėti du Lietuvos kariuomenės instruktoriai. Tai jau trečioji dviejų Lietuvos karinių instruktorių pamaina, kuri mokymo misijoje Malyje dalyvaus Šiaurės-Baltijos instruktorių grupėje ir rengs Malio karines pajėgas.

„Į misiją išvyksta du kariai, bet tai nereiškia, kad pati misija yra mažiau svarbi nei kitos. Linkiu sėkmingai tęsti prieš tai buvusių jūsų kolegų įdirbį, nes atsiliepimai apie Malyje tarnavusius Lietuvos karius yra tik geri“, – išlydėdamas karius sakė Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis.

Planuojama, kad kovo pradžioje abu instruktoriai išvyks į Suomiją, kur  tęs bendrą pasirengimą ES karinio mokymo misijai Malyje. Suomijoje Lietuvos instruktoriai supažins su misiją Malyje baigusių karių įgyta patirtimi, gilins taikos rėmimo operacijų vedimo žinias ir derins bendrus veiksmus.

Trečiojoje pamainoje į ES karinio mokymo misiją Malyje vyksiantys Lietuvos kariniai instruktoriai tarnauja Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre ir Lietuvos kariuomenės Energetinio saugumo centre. Abu kariai yra sukaupę didžiulę patirtį, kurią panaudos kartu su  partneriais rengdami Malio karines pajėgas. Lietuvos kariai tiesiogiai dalyvaus Malio pajėgų rengime – jie bus individualaus bei kolektyvinio šios šalies karių rengimo instruktoriai.

Nuo 2013 m. balandžio ES mokymo misijoje Malyje, Šiaurės ir Baltijos šalių suformuoto vieneto sudėtyje, kas pusmetį rotuodami tarnauja po du Lietuvos kariuomenės instruktorius. Jie Koulikoro mokymo centre, viename iš dviejų pagrindinių Malio kariuomenės karinio rengimo institucijų, padeda rengti Malio kariuomenės karius.

Planuojama, Lietuvos kariai ES misijoje Malyje dalyvaus iki 2014 metų vidurio iki baigsis šios misijos galiojimo mandatas.

ES karinio mokymo misijos Malyje tikslas – tobulinti karinių Malio pajėgų operacinius gebėjimus ir veiklą, kad jos galėtų užtikrinti šalies teritorinį vientisumą ir atremti teroristinių grupuočių išpuolius šalies viduje. Šia misija taip pat siekiama padėti Maliui stiprinti kariuomenės valdymo ir kontrolės sistemą. Visą ES karinio mokymo misijos personalą sudaro apie 500 karių, iš kurių apie 200 yra kariniai instruktoriai.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min