Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Klaipėdą atplaukė NATO priešmininės kovos laivai

KAM nuotr. /
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio vakarą su planuotu vizitu į Klaipėdą atplaukė penki NATO laivai, priskirti NATO nuolatinės parengties priešmininės kovos jūroje grupei 1 (SNMCMG1). Šis vizitas – tai priešmininių laivų grupės buvimo Baltijos jūros regione dalis, kurio tikslas – užtikrinti regiono jūrinį saugumą ir NATO pasirengimą reaguoti.

Grupei vadovauja Norvegijos karališkojo karo laivyno komandoras Eirikas Otterbu.

SNMCMG1 grupei šiuo metu priskirti Norvegijos karališkojo karo laivyno laivas „Valkyrien” (grupės vadovavimo laivas), Nyderlandų karališkojo karo laivyno minų medžiojimo laivas „Makkum“, Belgijos karo laivyno minų medžiojimo laivas „Bellis“, Norvegijos karališkojo karo laivyno minų tralavimo laivas „Otra“ ir Estijos karo laivyno minų medžiojimo laivas „Admiral Cowan“.

Atvykusią  SNMCMG1 grupę pasitiko kontradmirolas Robertas Kamenskis, NATO jūrų komponento vadavietės štabo viršininko pavaduotojas ir NATO povandeninių laivų elemento vadas.

Vizito metu kontradmirolas R.Kamenskis ir SNMCMG1 grupės štabas susitiks su Lietuvos kariuomenės ir civilinių institucijų atstovais, vyks susitikimai su Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadu flotilės admirolu Kęstučiu Macijausku ir Klaipėdos miesto vadovybe. Laivų įgulų nariai dalyvaus įvairiuose renginiuose kartu su Lietuvos karinių jūrų pajėgų kariais.  
„Kolektyvinė gynyba – NATO aljanso kertinis akmuo. SNMCMG grupės operacijos Baltijos jūroje ir vizitas Klaipėdos uoste – tai aiški NATO žinia, kad  Aljansas yra pasirengęs  reaguoti į  ir atgrasyti bet kokį pavojų Aljanso valstybių gyventojams ir teritorijai,“  – sakė viceadmirolas Hudsonas.

Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sako, kad NATO laivų atvykimas į Lietuvą yra dar vienas Aljanso vienybės ženklas ir priemonė Rusijos agresijai atgrasyti

Būdami Baltijos jūros regione NATO junginio laivai dalyvaus intensyvioje jūrų operacijų programoje, lankysis įvairiuose uostuose, dalyvaus gegužės mėn. Latvijos organizuojamoje tarptautinėje sprogmenų nukenksminimo  operacijoje „Atvira dvasia“ („Open Spirit“) .

10.57 val. Ministras: laivų atvykimas yra NATO vienybės ir solidarumo ženklas

Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sako, kad NATO laivų atvykimas į Lietuvą yra dar vienas Aljanso vienybės ženklas ir priemonė Rusijos agresijai atgrasyti.

„NATO laivų atvykimas yra dar vienas NATO vienybės ir solidarumo ženklas“, – BNS sakė ministras po to, kai pasitiko atvykusius laivus Klaipėdos uoste.

„Svarbu, kad mūsų pasirinktas kolektyvinės gynybos kelias veikia, kad mūsų partneriai atvyksta laiku, tuo metu, kai kalbame apie galimus agresinius veiksmus ir mūsų regione. Nelaukiama, kada tie veiksmai atvyks, o iš anksto kaip atgrasymo priemonė yra koviniai pajėgumai žemėje, ore ir vandenyse“, – sakė J.Olekas.

Pasak jo, Baltijos jūroje dislokuota laivų grupė yra „skirta sudaryti galimybę atvykti kitiems laivams ir užtikrinti, kad tas atvykimas yra galimas, kad kelias nėra užminuotas ir pavojingas“.

Komentarai
Temos Klaipėda, NATO
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min