Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Klaipėdos uostą atgabenta sunkioji JAV karių technika

Į Lietuvą atgabenta sunkioji JAV karinė technika.
15min.lt/Lauros Sėlenienės nuotr. / Į Lietuvą atgabenta sunkioji JAV karinė technika.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos uoste – neįprastas krovinys. Laivu atgabentas sunkiosios JAV karinės technikos desantas. Karinės technikos kolona netrukus pajudės į Ruklą, kur bus dislokuojama iki metų pabaigos. Technika bus pasitelkta bendroms pratyboms su Lietuvos kariais.

Iš Tarptautinėje jūrų perkėloje prisišvartavusio laivo išriedėjo šarvuotieji transporteriai „Stryker“, pėstininkų kovos mašinos „Bradley“ ir kitos karinės transporto priemonės.

Jas valdysiantys JAV kariai į Lietuvą atvyko keliomis dienomis anksčiau. Apie 70  sausumos pajėgų karių pakeis šiuo metu Rukloje dislokuotus ir pratybose iki šiol dalyvavusius 173-iosios oro desantininkų brigados pėstininkus.

Kaip ir ankstesnė JAV karių pamaina, naujai atvykę kariai įsikurs Rukloje, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione. Lietuvoje JAV kariai treniruosis dalyvaudami bendrose pratybose kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniais. Planuojama, kad šie JAV kariai Lietuvoje liks iki šių metų pabaigos, vėliau juos pakeis nauja pamaina.

Trečiadienį į Klaipėdos uostą atplukdyta karinė JAV technikas netrukus geležinkeliu ant specialių platformų išriedės į Ruklą. 

Rotuojami JAV kariai Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuoti kaip dalis JAV vykdomos operacijos „Atlantic Resolve“ („Atlantinis ryžtas“).   Jos NATO ėmėsi reaguodama į Rusijos sukeltus neramumus Ukrainoje ir galimas grėsmes Lenkijos ir Baltijos šalių saugumui.  

Rotuojami JAV karių kontingentai Lietuvoje, kitose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuojami nuo šių metų balandžio mėnesio. JAV atsiuntė apie 600 pėstininkų. Kariai įsitraukė į visas pagrindines Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse vykstančias pratybas.

Taip pat sąjungininkai sustiprino Baltijos regiono valstybių oro erdvės ir jūros apsaugą.

Sunkiasvorę karinę techniką pirmą kartą per nepriklausomybės laikotarpį Lietuvos keliuose buvo galima išvysti ir birželį.

Tuomet per Klaipėdos uostą iš Danijos buvo atgabenta tankų, šarvuotas pėstininkų kovos mašinų CV 9035, naujos modifikacijos vikšrinių šarvuočių M113, ratinių kovos mašinų „Piranha“, šarvuotų medicinos sunkvežimių „Duro“ bei kitos technikos. Iš viso Lietuvoje buvo dislokuota 250 įvairios kovinės technikos vienetų.

Visa ši technika buvo pasitelkta  birželio 9–20 dienomis Gaižiūnų poligone rengtose  pratybose „Kardo kirtis 2014“.

Tai didžiausios tarptautinės karinės pratybos nuo Lietuvos narystės NATO pradžios. Jos vienu metu vyko visose trijose Baltijos valstybėse. Pratybose  dalyvavo daugiau nei 4,8 tūkst. karių iš 10 valstybių. Apie 2,6 tūkst. jų treniravosi Lietuvoje, apie 2 tūkst. – Latvijoje, keli šimtai – Estijoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min