Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą atgabenti naujieji taikliojo šaulio ginklai

Taikliojo šaulio ginklas FN SCAR-H PR
Kapitono Arūno Nagumanovo nuotr. / Taikliojo šaulio ginklas FN SCAR-H PR
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Lietuvą atvežti belgų gamybos taikliojo šaulio ginklai FN SCAR-H PR. Naujaisiais ginklais, kurių Lietuvos kariuomenė iki šiol neturėjo, bus aprūpinti Sausumos pajėgų vienetai, informuoja Krašto apsaugos ministerija.

Taikliojo šaulio ginklą  FN SCAR-H Lietuvos kariuomenė įsigijo iš konkursą laimėjusios Belgijos įmonės „FN Herstal“.

Konkursui pasiūlyti kariuomenės operacinius reikalavimus atitinkantys ginklai buvo vertinami ne tik pagal kainą, bet ir išbandant juos lauko sąlygomis ir šaudykloje. Ginklų pirkimo-pardavimo sutartis buvo pasirašyta 2013 m. gruodį. Bendra sandorio vertė – apie 2,78 mln. eurų.

Pagal sutartį Lietuvos kariuomenė įsigijo pusiau automatinius šautuvus FN SCAR-H PR su optiniais taikikliais „Smidt&Bender“. Ginklas šaudo standartiniais NATO 7,62x51 mm šaudmenimis, o efektyvaus šūvio nuotolis siekia 600 metrų. Optinio taikiklio priartinimas 3-12x.

Pėstininkų skyriuje esančiam taikliajam šauliui keliama užduotis naikinti ypač svarbius priešiškų pajėgų taikinius, todėl taikliųjų šaulių ginklai turi būti taiklesni ir jais būtų galima šaudyti didesniu nuotoliu nei su įprasta pėstininkų ginkluote.

Lietuvos kariuomenėje pradėjus naudoti naująją taikliojo šaulio ginkluotę, išaugs Sausumos pajėgų vienetų kovinis pajėgumas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min