Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 4d. 14:17

Į Lietuvą atvyko Danijos žvalgai

Į Lietuvą atvyko Danijos žvalgai.
KAM nuotr. / Į Lietuvą atvyko Danijos žvalgai.

Lapkričio 24 d. Gaižiūnų poligone Rukloje prasidėjusiose žvalgybos padalinių pratybose „Raudonasis liūtas“ drauge su Lietuvos žvalgais treniruojasi ir patirtimi dalijasi kariai iš Danijos kariuomenės 3-jo žvalgybos bataliono. 140 žvalgų į Lietuvą atvyko iš Almegaards karinės bazės Danijos Bornholmo saloje.

Batalioną sudaro štabas, du lengvieji žvalgybos eskadronai ir naujokų rengimo eskadronas. Žvalgybos dalinio istorija Bornholme prasidėjo 1960 metais, kai ten kartu su tankų eskadronu buvo suformuotas pirmasis žvalgų būrys. Iki 1986 metų būrys išaugo į eskadroną, 1999 metais pasikeitus bataliono užduotims, buvo suformuoti dar du eskadronai. 2001 metais visi trys eskadronai tapo Danijos karališkųjų husarų pulko dalimi.

Danijos kariuomenės divizijos 1-osios brigados 3-jo žvalgybos batalionas – didžiausias žvalgų vienetas Danijos kariuomenėje ir jame tarnauja tik profesinės karo tarnybos kariai. Su Lietuvos kariais bendrose pratybose dalyvaujančio danų žvalgų vieneto kariai yra dalyvavę misijose Albanijoje, Kosove, Makedonijoje, Irake, Afganistane.

Danijos kariai su karine technika ir įranga į Lietuvą bendroms pratyboms ir mokymams atvyko lapkričio 19 dieną, stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione. Lietuvoje jie treniruosis apie mėnesį. Nuo šių metų pavasario Lietuvoje yra dislokuoti rotuojamos JAV sausumos pajėgų kuopos kariai, nuo spalio pabaigos iki gruodžio pabaigos – ir 140 Vengrijos karių kuopa. Aljansas, reaguodamas į pasikeitusią geopolitinę situaciją regione, yra sustiprinęs ir Baltijos valstybių oro erdvės ir jūros apsaugą.

Temos: 2 Danija Rukla

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:42
09:25
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min