TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą atvyko Vokietijos kariai

Atvyko Vokietijos kariai
vyr. ltn. Andriaus Dildos nuotr. / Atvyko Vokietijos kariai
Šaltinis: 15min
0
A A

Stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione bendroms pratyboms ir mokymams į Lietuvą atvyko per 200 Vokietijos karių, pranešė Krašto apsaugos ministerija. Jie kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų daliniais dalyvaus bendrose pratybose. Vokiečiai kartu atsigabena ir įvairios karinės technikos.

Balandžio 21 d. Vilniaus oro uoste nusileido 180 Vokietijos karių, dar 40 atvyko praėjusios savaitės pabaigoje. 

Į Lietuvą Vokietijos kariai atvyko iš 292-ojo jėgerių bataliono, dislokuoto Donaueschingene. 

Pratyboms Lietuvoje  vokiečiai atsigabena ir apie 80 vienetų įvairios technikos, tarp jų – šarvuotosios pėstininkų kovos mašinos ir „Boxer“, žvalgybos automobiliai Fuchs“, kariniai visureigiai ir sunkvežimiai. Planuojama,  ši karinė technika į Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną Rukloje bus atgabenta balandžio 24 dieną.

Ši Vokietijos karių grupė Lietuvoje treniruosis iki liepos mėnesio. Jie kartu su Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariais dalyvaus Lietuvoje vyksiančiose nacionalinėse ir tarptautinėse pratybose. Kartu su jais treniruosis ir Jungtinių Valstijų ir Portugalijos kariais. 

Dar viena vokiečių karių grupė atvyks rudenį. Šiemet į Lietuvą planuojama atvyks per 500 Vokietijos karių.

Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę paramą.

Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione Lietuvoje yra dislokuojami rotuojamos JAV sausumo pajėgų kuopos kariai ( šiuo metu Lietuvoje treniruojasi jau šešta jų pamaina),  taip pat po kelis mėnesius  mūsų šalyje treniravosi Vengrijos ir Danijos karių kuopos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min