Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Zoknius atskrido 6 Portugalijos naikintuvai – NATO bazėje jų jau 18

NATO bazėje nusileido šeši Portugalijos naikintuvai F-16
Alvydo Januševičiaus nuotr. / NATO bazėje nusileido šeši Portugalijos naikintuvai F-16
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienio popietę Lietuvos Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido šeši Portugalijos oro pajėgų naikintuvai F-16 „Fighting Falcon“. Su jais atvyks 70 karių. Šiuo metu bazėje yra 18 naikintuvų iš Portugalijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos ir Kanados. Taip pa yra rekordiškai didelis karių ir aptarnaujančio personalo kiekis – per 600 žmonių.

Portugalija nuo rugsėjo 1 dienos perims NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse iš Lenkijos karių. Portugalams talkins jau bazėje įsikūrę Kanados kariai su keturiais F-18 „Hornet“ naikintuvais.

Šiuo metu bazėje yra 18 naikintuvų iš Portugalijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos ir Kanados. 

Nuo rugsėjo Baltijos šalių oro erdvėje keturis mėnesius patruliuos Portugalijos, Kanados, Vokietijos ir Nyderlandų karinių oro pajėgų kariai.

Šiuo metu bazėje yra 18 naikintuvų iš Portugalijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos ir Kanados. Taip pa yra rekordiškai didelis karių ir aptarnaujančio personalo kiekis – per 600 žmonių.

Portugalijos oro policijos misijos vado vaduotojas pulkininkas leitenantas Alfonso Gaiolas teigia, kad Lietuvos karinėms oro pajėgoms šiuo metu yra išbandymų metas. "Nėra paprasta vienu metu aptarnauti tiek daug ir skirtingų tipų naikintuvų. Kiekvienas jų reikalauja vis kitokios priežiūros."

A.Gaiolas priminė, kad tokia spūstis bazėje bus neilgai - vos kelias dienas - iki rugsėjo 1-osios. Jo teigimu, bazėje dabar yra per daug žmonių, tačiau tai natūralu misijos perėmimo laikotarpiu.

Alvydo Januševičiaus nuotr./NATO bazėje nusileido šeši Portugalijos naikintuvai F-16
Alvydo Januševičiaus nuotr./NATO bazėje nusileido šeši Portugalijos naikintuvai F-16

Portugalijos ir Kanados naikintuvai patruliuos iš Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose, Vokietijos kariai – iš Estijos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Amaryje, o Nyderlandų – iš Lenkijos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Malborke.
 

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min