Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 14d. 17:49

Indija galutinai atsisako sovietinių naikintuvų Mig-21

Indijos KOP naikintuvas Mig-21
wikipedia.org/Sheeju nuotr. / Indijos KOP naikintuvas Mig-21

Indija savaitės viduryje galutinai atsisakė sovietinių naikintuvų MiG-21FL. Indijos kariškiai daugiausiai naudojo pagal licenziją gamintą indišką orlaivio variantą. Dėl didelio katastrofų skaičiaus šis orlaivis Indijoje buvo pradėtas vadinti „skraidančiu karstu“ arba „našlių gamintoju“.

Kaip praneša armedforces-int.com, atsisakant sovietų gamybos nakintuvų Mig-21 buvo surengtos iškilmės ir atliktas paskutinis demonstracinis skrydis šiuo orlaiviu.

MiG-21 naikintuvas
MiG-21 naikintuvas

Per ilgą orlaivio istoriją buvo sukurta daugybė Mig-21 modifikacijų, įskaitant kurias pagaminta per 11 tūkst. šio modelio lėktuvų. Indija orlaivį pagal licenziją pradėjo surinkinėti 1960 metais.

Sovietų gamybos Mig-21 yra gana plačiai pasaulyje paplitęs orlaivio tipas, jį naudoja gana daug šalių. Lėktuvas sukurtas šeštajame dešimtmetyje ir serijiniu būdu buvo gaminamas Sovietų Sąjungoje, Indijoje, Kinijoje ir Čekoslovakijoje.

Žinoma ne viena lėktuvo Mig-21 modifikacija. Iš esmės tai yra vienvietis lėktuvas, tačiau mokomuosiuose modeliuose yra numatytos vietos dviem žmonėms.

Indija pagal turimų karinių orlaivių skaičių yra ketvirtoje vietoje tarp pasaulio karinių oro pajėgų (po JAV, Rusijos ir Kinijos).

„Draken International“ nuotr./Naikintuvo „Mig-21“ viduje
„Draken International“ nuotr./Naikintuvo „Mig-21“ viduje

Nors Indijos karinės oro pajėgos ir turi daug orlaivių, ji jų daug ir praranda aviakatastrofose. Oficiali statistika rodo, kad nuo 1970 m. iki 2000 Indija kasmet dėl avarijų netekdavo vidutiniškai po 23 lėktuvų ir sraigtasparnių. 2000 m. situacija pradėjo gerėti.

Daugiausiai katastrofų šalyje yra patyręs Sovietų Sąjungoje sukurtas ir Indijoje pagamintas naikintuvas Mig-21. Savu laiku šis orlaivis sudarė Indijos KOP lėktuvų pagrindą. Dėl didelio katastrofų skaičiaus jis pradėtas vadinti „skraidančiu karstu“ arba „našlių gamintoju“.

Nuo 1971 m. iki 2012 m. pavasario Indijoje sudužo 482 naikintuvai Mig.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min