Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 vasario 20d. 10:19

Iš Debalcevės ištrūkę Ukrainos kariai: „Tai nebuvo atsitraukimas, mus tiesiog paliko“

Ukrainos karys
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos karys
Rytų Ukrainoje dirbantiems Vakarų žurnalistams kelia abejonių Kijevo pateikiama informacija apie atsitraukimą iš Debalcevės. Nors pateikiama informacija, kad karinės pajėgos gavo ženklą trauktis, kariai tikina iš apsupties sprukę kas kaip išmano. Nesutampa informacija ir apie žuvusiuosius.

„Petro Porošenka kalba apie 6 žuvusius per atsitraukimą Debalcevėje. Medikas, su kuriuos šiuo metu bendrauju, tikina, kad jo akyse buvo susprogdinti trys sunkvežimiai, kuriuose buvo dešimtys žmonių“, – „Twitter“ tinkle rašo „The Wall Street Journal“ Maskvos biuro pavaduotojas Jamesas Marsonas. 

Įsakymo trauktis nebuvo?

Šią informaciją patvirtina ir Ukrainos kario Ihorio, kuris šiuo metu yra Artemivsko ligoninėje, pasakojimas. 

„Atitraukimas nebuvo organizuotas. Automobiliai lenkė vienas kitą. Mus vijosi teroristai. 16 vaikinų iš mūsų sunkvežimio tiesiog iškrito. Tai nebuvo atsitraukimas. Atsitraukimas yra palaikomas artilerijos, o mus tiesiog paliko“, – pasakojo karys.

Jo teigimu, jis su ginklo broliais išsigelbėjo tik brigados generolo dėka, kuris slapta jiems vakare įsakė susikrauti daiktus ir pasiruošti išvykti. „Jis mums sakė pasiimti tiek, kiek panešame, o likusius daiktus susprogdinti“, – sakė Ihoris.

J.Marsonas teigia, kad su juo kalbėję iš Debalcevės išsigelbėję kiti kariai irgi neigė pranešimus, kad iš Kijevo buvo duotas įsakymas trauktis. Pasak žurnalisto, to net padaryti nebuvo galima – neveikė radijas.

Chaotiškas bėgimas

Vienas medikas J.Marsonui papasakojo ir apie chaotišką bėgimą iš Debalcevės.

„Nuo 19 val. jie į mus šaudė viskuo, ką turėjo. Nuėjau miegoti vidurnaktį, ir buvau pažadintas 1 nakties, buvo pasakyta, kad išvažiuojam. Su įjungtomis šviesomis važiavome per lauką. Mūsų kolonoje buvo apie tūkstantis žmonių. Mums prireikė 7 valandų, kad nuvažiuotume 15 kilometrų“, – prisiminė jis.

Mes jį sutvarstėme, stabilizavimo būklę, pasakėme laukti, kol atvyks pagalba. Nežinau, ar ji kada nors atvažiavo, – kalbėjo išsigelbėjęs medikas.

„7.30 val. ant kalvos pamatėme keturis tankus. Manėme, kad jie yra mūsiškiai, tačiau tuomet jie pradėjo šaudyti. Iš kitos pusės į mus pradėta šaudyti kulkosvaidžiais. Pataikė į mūsų sunkvežimį. Kitas buvo susprogdintas granatsvaidžiu. Mes iššokome ir atsišaudėme. Pirmą kartą šaudžiau iš šautuvo“, – pasakojo medikas.

Kariai ėmė bėgti, tačiau medikai liko. Buvo šeši sužeisti kariai, vienam buvo nutraukta koja. „Mes jį sutvarstėme, stabilizavimo būklę, pasakėme laukti, kol atvyks pagalba. Nežinau, ar ji kada nors atvažiavo“, – kalbėjo išsigelbėjęs ukrainietis. Jo teigimu, į Ukrainos postą netoli Luhansko jie atvyko 8.30 val.


Prorusiškiems teroristams užėmus svarbų Debalcevės miestą, į nelaisvę buvo paimta daugiau nei 90 ukrainiečių karių, dar 82 kariai dingo be žinios. Ukrainos generalinio štabo pranešime paskelbta, kad per atsitraukimą žuvo 13 karių ir dar 157 buvo sužeisti.

Ukrainos savanorių pulkas „Azov“ ketvirtadienį įspėjo, kad Debalcevės miestą užgrobę Rusijos remiami teroristai koncentruoja savo pajėgas prie Mariupolio uostamiesčio. Manoma, kad jie netrukus pradės miesto puolimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Ukraina Rusija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:09:17
00:37
17:27

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min