Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš ESBO misijos Ukrainoje grįžę Lietuvos karininkai: nebuvome įleisti į Krymą

Rusų karys Kryme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusų karys Kryme
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Ginklų kontrolės skyriaus inspektoriai, dalyvavę karinėje stebėjimo misijoje Ukrainoje, savo veiklos rezultatus pristatė krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui. Kariškiai nebuvo įleisti į Krymą.

„Pagrindinis mūsų misijos tikslas buvo išsklaidyti abejones dėl neteisėtų karinių veiksmų Ukrainos teritorijoje, tačiau jo įvykdyti negalėjome, nes visi mūsų grupės bandymai patekti į Krymo teritoriją buvo nesėkmingi,“ – sakė pulkininkas leitenantas Raimondas Ivanauskas.

Visi mūsų grupės bandymai patekti į Krymo teritoriją buvo nesėkmingi, – sakė R.Ivanauskas.

Jo teigimu, nepasiekus pagrindinio misijos tikslo Kryme, kariniai stebėtojai lankėsi rytinėje Ukrainos dalyje, kur susitiko su vietos valdžios atstovais ir aplankė ten esančius Ukrainos karinius dalinius.

Situacija Ukrainoje išlieka įtempta, todėl Ukrainos prašymu karinė stebėjimo misija yra pratęsta iki kovo 20  dienos. Į Ukrainą yra išvykęs vienas Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Ginklų kontrolės skyriaus inspektorius.

Kovo 5–16 d. vykusioje karinėje stebėjimo misijoje Ukrainoje iš viso dalyvavo 50 stebėtojų iš 28 valstybių.

Ši karinė stebėtojų misija vyksta pagal ESBO Vienos dokumento 3 straipsnio nuostatas, numatančias galimybę valstybei narei savanoriškai kviesti inspektorius į teritoriją, kurioje galimai vykdoma įtarimus tarptautinei bendrijai kelianti karinė veikla.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min