TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Kauno Ukrainos karius pasiekia tonos paramos: šilti drabužiai, kojinės, net ekskavatoriai

Iš Kauno iškeliavo siunta Ukrainos kariams
Gerdos nuotr. / Iš Kauno iškeliavo siunta Ukrainos kariams
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš Kauno savaitgalį iškeliavo didelė labdaros siunta Ukrainos armijai. Joje – daugiausia žiemai reikalingi drabužiai. Šios siuntos dalis yra ir jau anksčiau išvežti bei pasiekę Ukrainą lietuvio dovanoti ekskavatoriai. Tai jau ne pirma labdaros siunta. Kupini reikalingų armijai daiktų automobiliai iš Kauno išvažiuoja jau ketvirtą kartą.

Žmonių, įmonių, verslininkų aukojami daiktai keliauja į Kauną, iš čia – į Ukrainą. Iš Kauno taip pat keliauja ir Latvijoje renkama labdara.

Parama nuo kelių daiktų išaugo iki tonų

„Pradėjome nuo kelių daiktų, užtekdavo nueiti į paštą ir išsiųsti siuntinį ar perduoti kelis daiktus į Ukainą vykstantiems žmonėms, o dabar mikroautobusais vežame tonas daiktų. Pastarąjį kartą gabenome 5 tonas. Transportą irgi kaip paramą tiekia verslininkai“, – pasakojo iniciatyvinės grupės „SOS Ukrainos kariams“ įkūrėjas Vitalijus Keršis.

Pusmetį veikianti grupė surinko jau ketvirtą stambią siuntą į Ukrainą. Ten daiktus priima vietos labdaros organizacija „Polisskij Oberig“.

Pradėjom nuo kelių daiktų, užtekdavo nueiti į paštą ir išsiųsti siuntinį ar perduoti kelis daiktus į Ukainą vykstantiems žmonėms, o dabar mikroautobusais vežame tonas daiktų. 

Nugabens du ekskavatorius

Prekiaujančios žemės ūkio technika įmonės „Agrarinės paslaugos“ vadovas Eimutis Ramoška nupirko du ekskavatorius.

Jų labai reikia kariams kasti apkasus, bunkerius. „Technika labai pravers kariams, kuriems ir gerų kastuvų trūksta“, – teigė V.Keršis.

Kitas verslininkas, prašęs neskelbti pavardės, nupirko įvairių daiktų už 10 tūkst. litų. Įmonė „Skinija“ davė 6 dideles dėžes šiltų kojinių, kurias bendrovė siuva Norvegijos kariams.

Visus daiktus grupės nariai aprašo ir nufotografuoja. „Tą patį padaro ir Ukrainos fondas. Tokia tvarka numatyta dėl skaidrumo, kad nekiltų menkiausių abejonių, ar daiktai atiteks tam, kam jie skirti – Ukrainos kariams“, – aiškino V.Keršis.

Bendradarbiauja su latviais

Ukrainiečiams noriai aukoja ir Latvijos žmonės. Ten veikia gimininga grupė „SOS palidziba Ukrainas armijai“. „Tačiau jie neturi tokių galimybių suorganizuoti transportavimą. Tai padarome mes“, – sakė V.Keršis.

Latviai irgi surenka daug įvairių daiktų. „Mačiau ir Latvijos močiučių numegztų šiltų kojinių kariams“, – pasakojo V.Keršis.

Jis minėjo, kad ukrainiečiai labai vertina Lietuvos žmonių gerumą. „Kai atvykstame, pasitinka daug žurnalistų, pagrindiniai televizijos kanalai. Jiems labai svarbus mūsų palaikymas“, – teigė V.Keršis.

Norintys pagelbėti Ukrainai gali kreiptis į „SOS Ukrainos kariams“ el.paštu: parama.info@gmail.com.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min