Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Rusijos į Ukrainą intensyviai gabenama karinė technika, vyksta dar daugiau karių

Karinės technikos kolona Donecke
Kadras iš filmuotos medžiagos / Karinės technikos kolona Donecke
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Ukrainos kariškiai sekmadienį pranešė apie intensyvų karių ir įrangos judėjimą iš Rusijos į separatistų kontroliuojamą rajoną Rytų Ukrainoje.

„Intensyviai dislokuojama priešo karinė įranga ir kariai iš Rusijos Federacijos teritorijos į teritoriją, kurią laikinai kontroliuoja sukilėliai“, – per trumpą spaudos konferenciją Kijeve sakė kariškių atstovas Andrijus Lysenka.

16.34 val. Teroristinis aktas Mariupolyje

A.Lysenka taip pat pranešė, kad sekmadienio ryte Mariupolyje nugriaudėjo galingas sprogimas. Jis tai įvardino teroro aktu. 

Kai Ukrainos kariai priėjo prie sunkvežimio patikrinimui, nugriaudėjo sprogimas.

„Sekmadienį 8.30 val. ryto Mariupulio srityje buvo įvykdytas teroristinis aktas. Du Ukrainos kariai žuvo, vienas sužeistas“, – sakė A.Lysenka.

Pasak kariškių atstovo, prie kontrolės punkto privažiavo automobilis, kuris esą gabeno krovinį Ukrainos karių daliniui. Kai Ukrainos kariai priėjo prie jo patikrinimui, nugriaudėjo sprogimas. Sprogmuo buvo aktyvuotas nuotoliniu pultu.

A.Lysenkos teigimu, vairuotojas nežinojo, kokį krovinį gabeno iš tikrųjų.

Karinės technikos kolonos

Donecke, pagrindiniame separatistų kontroliuojamame mieste Ukrainos pramoniniuose pietryčiuose, AFP reporteriai matė maždaug 20 sunkvežimių, kurių kai kurie buvo su priešlėktuviniais ginklais ir kurie važiavo vyriausybės kontroliuojamo oro uosto link, tačiau nebuvo aišku, ar tai yra naujos pajėgos.

Kelios Vakarų žiniasklaidos priemonės pranešė apie intensyvų karių judėjimą netoli Donecko. Pavyzdžiui, naujienų svetainių buzzfeed.com ir mashable.com reporteriai „Twitter“ parašė, kad matė didelę karinę koloną. „Buzzfeed“ reporteris Maxas Seddonas rašė: „31 nepažymėtas kamazas ką tik pravažiavo Donecko link. Priešlėktuviniai ginklai, amunicijos dėžės, radiolokatorių sistemos, autobusas su ginkluotais vyrais“.

„Mashable“ reporteris Christopheris Milleris parašė matęs daugiau kaip 40 Donecko link važiavusių sunkvežimių su „priešlėktuviniais ginklais, kovotojais“.

Vaizdo medžiagoje, kuri buvo paskelbta „YouTube“ ir kurią parodė Ukrainos Penktasis kanalas, matyti didžiulė žalių sunkvežimių kolona, lėtai važiuojanti per kažkokį miestą. Nepriklausomi šaltiniai šio reportažo autentiškumo nepatvirtino.

VIDEO: Rusijos karinė technika Donecke
VIDEO: Rusijos karinė technika Donecke

Pasiuntė „humanitarinę koloną“

Rusija į Ukrainą pasiuntė dar vieną humanitarinės pagalbos koloną. Sekmadienio ryte apie 50 baltai nudažytų sunkvežimių kirto Rusijos-Ukrainos sieną ir nuvyko Donecko bei Luhansko link, pranešė naujienų agentūra TASS.

Rusai tikina, kad priekabose – maistas, statybos reikmenys, degalai ir medikamentai. Ukraina teigia, kad rusai sunkvežimiais veža karinę pagalbą teroristams, o grįždami išsiveža nukautus rusų karius.

Tai – jau penktoji humanitarinės pagalbos kolona, kurią rusai be Kijevo sutikimo siunčia į Ukrainą. Rusijos sunkvežimiai be Ukrainos leidimo kerta sieną, jų nelydi Tartpautinio Raudono Kryžiaus komiteto atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min