Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jau daugiau nei 1 300 aukų pareikalavęs karas Gazos Ruože pykdo JAV ir Izraelį

Dega Gazos Ruožo elektrinės degalų saugykla.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dega Gazos Ruožo elektrinės degalų saugykla.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Izraelio smūgiai Gazos Ruože trečiadienį nusinešė per 100 žmonių gyvybių, tarp jų 17 – per ataką judriame turguje, pranešė medikai, o per jau 23 dienas vykstantį konfliktą žuvo iš viso per 1 350 žmonių. Baltieji rūmai pasmerkė JT mokyklos bombardavimą Gazos Ruože, o aukšto rango Amerikos diplomatė Izraelio pareiškimus, kad JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry yra islamistų kovotojų rėmėjas, pavadino įžeidžiamais ir absurdiškais.

Per vieną ankstesnį smūgį, kai artilerija apšaudė Jungtinių Tautų (JT) mokyklą, žuvo 16 žmonių.

Per 17 gyvybių pareikalavusią ataką turguje dar bent 200 žmonių buvo sužeisti, sakė greitosios pagalbos tarnybos atstovas Ashrafas al Qudra (Ašrafas Kudra). Šis incidentas įvyko, kai keli sviediniai smogė prekyvietei, esančiai Gazos miesto rytiniam Šedžajos rajonui.

Per visą konfliktą žuvo bent 1 359 žmonės, iš jų 108 – trečiadienį, o dar 20 lavonų buvo atkasti iš po griuvėsių

Per visą konfliktą žuvo bent 1 359 žmonės, iš jų 108 – trečiadienį, o dar 20 lavonų buvo atkasti iš po griuvėsių.

Daugiau negu 7,2 tūkst. žmonių buvo sužeisti per Izraelio puolimą, kuris prasidėjo liepos 8 dieną kaip intensyvaus aviacijos bombardavimo kampanija, o liepos 17-ąją ji buvo išplėsta, kai Izraelis pasiuntė į Gazos Ruožo pakraščius antžemines pajėgas.

Per šį konfliktą Izraelis neteko 56 karių, iš kurių visi žuvo nuo antžeminės operacijos pradžios, taip pat dviejų civilių ir žemės ūkyje dirbusio tailandiečio, kurie žuvo nuo palestiniečių raketų ugnies.

Baltieji rūmai pasmerkė JT mokyklos bombardavimą Gazos Ruože

Baltieji rūmai trečiadienį pasmerkė Jungtinių Tautų (JT) vadovaujamos mokyklos apšaudymą Gazos Ruože, kur savo namus palikę palestiniečiai slėpėsi nuo Izraelio pajėgų puolimo prieš islamistų judėjimo „Hamas“ kovotojus.

„Jungtinės Valstijos smerkia UNRWA (JT palestiniečių pabėgėlių reikalų agentūros) mokyklos apšaudymą Gazoje, per kurį, kaip pranešama, žuvo arba buvo sužeista nekaltų palestiniečių, įskaitant vaikus, taip pat JT humanitarinių darbuotojų“, – sakė Nacionalinio saugumo tarybos atstovė Bernadette Meehan.

Tai buvo antras kartas per savaitės laikotarpį, kai buvo subombarduota JT mokykla, priglaudusi pabėgėlius

Mokykla Džabalijos pabėgėlių stovykloje Gazos Ruožo šiaurinėje dalyje, kurioje buvo prisiglaudę daugiau negu 3 000 perkeltųjų žmonių, buvo apšaudyta Izraelio tankų sviediniais trečiadienį paryčiais. Per tą ataką žuvo 16 žmonių.

Tai buvo antras kartas per savaitės laikotarpį, kai buvo subombarduota JT mokykla, priglaudusi pabėgėlius.

Pasak B.Meehan, Vašingtonas „nepaprastai susirūpinęs, kad tūkstančiai perkeltųjų palestiniečių, kuriuos Izraelio kariuomenė ragino evakuotis iš savo namų, nėra saugūs JT nurodytuose prieglobsčiuose Gazoje“.

„Taip pat smerkiame atsakinguosius už ginklų slėpimą Jungtinių Tautų įstaigose Gazoje“, – pridūrė ji.

Izraelio kritika JAV diplomatijos vadovui Kerry – „įžeidžiama, absurdiška“

Izraelio pareiškimai, kad JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry yra islamistų kovotojų rėmėjas – „įžeidžiami ir absurdiški“, – pareiškė viena aukšto rango Amerikos diplomatė.

Aštriame pokalbyje su žurnalistais JAV valstybės departamento atstovo pavaduotoja Marie Harf smerkė griežtų pareiškimų srautą iš „gerbiamų balsų Izraelyje, kalbančių apie valstybės sekretorių, teigiančių, kad jis palaiko (palestiniečių islamistų judėjimą) „Hamas“, kas yra įžeidžiama ir absurdiška.“

J.Kerry buvo peikiamas žydų valstybės žiniasklaidos, kad penktadienį pateikė Izraelio vyriausybei planą, kurį saugumo kabinetas vienbalsiai atmetė

Jungtinės Valstijos teikė Izraeliui „tokio lygio palaikymą, kuris, kalbant atvirai, neturi precedento mūsų istorijoje – netgi kai mes stovėjome vieni“, pridūrė diplomatė.

Praeitą savaitę nesugebėjęs įtikinti konflikto Gazos Ruože šalių paskelbti paliaubas, J.Kerry buvo peikiamas žydų valstybės žiniasklaidos, kad penktadienį pateikė Izraelio vyriausybei planą, kurį saugumo kabinetas vienbalsiai atmetė.

„Jis yra Izraelio draugas, tačiau kai draugai tokie, kai kada geriau derėtis su savo priešais“, – žurnalistas Nahumas Barnea rašė populiariame dienraštyje „Yediot Aharonot“.

Spauda valstybės sekretorių taip pat lygino su „buliumi indų parduotuvėje“ ir „mėgėju, kuris mano galintis išspręsti pasaulio problemas vien savo dalyvavimu“.

M.Harf griežtai atkirto, kad „tokiai kritikai, sklindančiai iš bet kurio sąjungininko, juo labiau Izraelio, išties ne vieta šioje diskusijoje“.

„Kai mes visi kartu su sekretoriumi Jeruzalėje praleidome tiek valandų, mėgindami užtikrinti taiką Artimuosiuose Rytuose, stengdamiesi apginti Izraelio saugumą, manau, dėl to visa tai labai nuvilia“, – pridūrė M.Harf.

Papildyta 9.06 val. Izraelis mobilizavo dar 16 tūkst. atsargos karių

Izraelis mobilizavo dar 16 tūkst. atsargos karių, padidindamas jų skaičių iki 86 tūkst., tęsiantis karinėms operacijoms Gazos Ruože, ketvirtadienį pranešė armijos atstovė.

„Armija papildomai išsiuntė 16 tūkst. šaukimų, kad sudarytų sąlygas pailsėti kovos veiksmuose dalyvaujantiems kariams – taigi, bendras (mobilizuotų) atsargos karių skaičius padidėjo iki 86 tūkst.“ – sakė atstovė.

Izraelio saugumo kabinetas, trečiadienį posėdžiavęs penkias valandas, vienbalsiai nutarė tęsti puolimą prieš palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ „teroristinius taikinius“ ir kitas operacijas, siekiant sunaikinti tunelių tinklą, kurį kovotojai naudoja, kad prasiskverbtų į Izraelio teritoriją, nurodė visuomeninis radijas.

Kitas kabineto, kurį sudaro aštuoni ministrai, posėdis prasidės ketvirtadienio popietę, pridūrė radijas.

Visuomeninis radijas citavo vieną iš kampanijos Gazos Ruože vadų generolą majorą Sami Turgemaną, kuris sakė, kad išlikusių į Izraelį vedančių kovotojų tunelių naikinimas gali būti baigtas „per kelias dienas“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min