Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunas Lietuvos karys NATO pratybose: „Nusprendžiau savo jėgas atiduoti tarnaudamas savai valstybei“

Tomas Sabaliauskas
Eil. Viliaus Džiavečkos nuotr. / Tomas Sabaliauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaunesnysis eilinis Tomas Sabaliauskas kilęs iš Kėdainių. 22 metų vyras Lietuvos kariuomenėje tarnauja mažiau nei metus, o „Geležinio Vilko“ brigados Algirdo mechanizuojame pėstininkų batalione – tik du mėnesius.

„Praėjusiais metais Kėdainiuse buvau sutikęs savo seną draugą su kariška uniforma. Susidomėjau, kodėl jis pasirinko tokį kelią ir taip pat panorau tapti kariu. Pradėjau naršyti internete, ieškoti informacijos ir netrukus specialiame tinklapyje suradau, kur reikia kreiptis, norint įstoti į Lietuvos kariuomenę. Taip užsiregistravau į būtinuosius karinius mokymus. Sėkmingai perėjau medicinos komisiją ir, kaip visi naujokai, patekau į trijų mėnesių rutiną Mokomajame pulke Rukloje. Kaip nebūtų keista, tie trys mėnesiai bazinių karinių mokymų man praėjo labai greitai, kitiems, būna, jie labai prailgsta“, – pasakoja T.Sabaliauskas.

Kursą Tomas baigė liepos mėnesio pabaigoje ir jam dar teko palaukti, kol kariuomenėje atsiras vieta. Jaunas karys norėjo tarnauti dalinyje arčiau Kauno, kur neseniai buvo persikėlęs gyventi.

Jauno kario mintys apie kariuomenę ir NATO pratybas

Pasirinkau Algirdo batalioną, kur kaip tik buvo viena kulkosvaidžio padėjėjo vieta. Nusprendžiau pasirinkti šį, mano nuomone, sunkesnį kelią, nes jau paauglystėje daug sportavau, patiko įvairios sporto šakos ir veiksmas. Jei būčiau pasirinkęs kurį kitą dalinį ir tarnavęs ryšininku Kaune, bučiau daug praradęs.

Savo jėgas nusprendžiau atiduoti tarnaudamas savo savo valstybei, savo šalies kariuomenei. Be to, Lietuva yra NATO narė, tai įpareigoja ne tik patiems būti gerai pasirengus, bet ir padėti kitiems, jei tik reikės.

Taigi, tapau pėstininku, nors mėnesį teko palaukti, kol bus sutvarkyti mano priėmimo dokumentai, ir jau nuo rugsėjo pradžios atvykau prisistatyti į savo dalinį. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi dabartiniu kario statusu bei tarnyba Lietuvos kariuomenėje. Jaunas žmogus turi turėti tikslą, jo siekti ir tai darydamas įveikti įvairius išbandymus, galbūt net savo baimes ir trūkumus. Nesinori gyvenime švaistyti energijos uždirbant pinigus privačiam verslui ar plušant didžiuosiuose prekybos centruose.

Iki kariuomenės esu dirbęs Lietuvoje ir užsienyje. Prieš tai baigiau aukštesniąją dailės mokyklą, kompiuterinės grafikos specialybę, turiu diplomą, galėčiau kurti interneto tinklalapių dizainą, tačiau tose srityse neturėjau galimybės savęs realizuoti, neradau savo pašaukimo. Be to, norint įsidarbinti pagal specialybę reikalaujama darbo patirties, o jaunų specialistų niekas nenori imti. Todėl dabar savo jėgas nusprendžiau atiduoti tarnaudamas savo valstybei, savo šalies kariuomenei.

Be to, Lietuva yra NATO narė, tai įpareigoja ne tik patiems būti gerai pasirengusiems, bet ir padėti kitiems, jei tik reikės. Tam ir suformuotos NATO greitojo reagavimo pajėgos.

Manau, kad patriotizmo jausmą turi kiekvienas žmogus, tik kai kurie galbūt to patys nežino ir nesugeba šio jausmo savyje atrasti. Galbūt jiems reikėtų stoti į kariuomenę, rinktis profesinę kario tarnybą?

Eil. Viliaus Džiavečkos nuotr./Tomas Sabaliauskas
Eil. Viliaus Džiavečkos nuotr./Tomas Sabaliauskas

Aš Algirdo batalione tarnauju kiek daugiau nei du mėnesius ir man čia patinka, nors žinau, kad tarnaudamas kariuomenėje dar privalau daug ką pamatyti ir išmokti.

Atvykdamas į pratybas „Steadfast Jazz 2013“ tikėjausi prastesnių orų ir kuklesnių gyvenimo sąlygų bei aprūpinimo. Lenkija, šių pratybų šeimininkė, mums pasistengė sudaryti tikrai geras sąlygas. Gyvename didelėse šildomose palapinėse. Taip pat nustebino geras maitinimas.

Labai patinka, kad čia į Dravsko poligoną susirinko daugybė NATO ir šalių partnerių karių. Man, kaip ir kiekvienam kariui, labai smalsu pamatyti įspūdingus tankus „Leopard“ ir kitas NATO sąjungininkų naudojamas kovos mašinas. Dar idomiau pasižiūrėti, kokią ekipuotę ir ginkluotę naudoja kitų šalių kariai.

Mano įspūdžiai pratybose „Steadfast Jazz 2013“ tikrai geri, labai didžiuojuosi, kad čia esu. Tikiuosi, iki pat pratybų pabaigos išliks gera nuotaika ir kiek įmanoma geresni orai. Taip pat tikiuosi šiose pratybose dalyvauti įdomiose bendrose užduotyse, petys į petį su kitų šalių kariais, įgyti dar daugiau patirties.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min