Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų dalyviai išbandė partizaninio karo taktiką

mokymai
Kariniai mokymai/Tomo Blinstrubo nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje, Vanaginės miške generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje besimokantys Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų dalyviai dalyvavo lauko pratybose. Jų metu būsimieji karininkai mokėsi partizaninio karo metodų.

Tokiomis lauko pratybomis siekiama Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) dalyvius išmokyti infiltruotis į priešo pajėgų užnugarį, slapta įsitvirtinti aktyviai priešo kontroliuojamoje teritorijoje, naikinti pėdsakus, stebėti vietovę, nustatyti priešo padalinių buvimo vietą ir naikinti juos netiesiogine ugnimi.

Kariai turėjo surasti priešo padalinį, nustatyti jo koordinates ir sunaikinti jį apšaudant minosvaidžiais.

Pratybos prasidėjo 4 val. ryto, o jau 6 val. JKVM studentai su paskirtais būrių vadais, gavo kovinį įsakymą infiltruotis į priešo pajėgų kontroliuojamą teritoriją, praleisti daug didesnę kovinę galią turinčius priešus ir užnugaryje pradėti partizaninius veiksmus. Kariai turėjo surasti priešo padalinį, nustatyti jo koordinates ir sunaikinti jį apšaudant minosvaidžiais.

„JKVM klausytojai rengiami kaip reguliariosios kariuomenės pėstininkų būrių vadai. Šiandienos saugumo situacijos ir geopolitinio konteksto transformacija savaime reikalauja ruoštis ir kitokiam kariavimo būdui. Karininkas, gebantis savarankiškai veikti priešo užnugaryje, greitai reaguoti į kintančią situaciją ir, pasikliaudamas tik savo ir savo padalinio jėgomis, atlikti sudėtingas užduotis, sukuria daug didesnę pridėtinę vertę krašto apsaugos sistemai“, – sakė Lietuvos karo akademijos Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų sekcijos viršininkas kapitonas Tomas Blinstrubas. Jo teigimu, šios karininkų savybės tokių pratybų metu ir yra ugdomos.

pratybos
Pratybos Vanaginės miške/Tomo Blinstrubo nuotr.

Kapitonas T.Blinstrubas pasakojo, kad į mokymus įsijungė ir patyrę kariai. „Džiaugiamės, kad prie pratybų noriai prisidėjo patyrę kariai ekspertai iš Sausumos pajėgų karinių vienetų. Jie perduoda savo ilgametę patirtį, padeda klausytojams realiai suvokti užduoties atlikimo niuansus ir jokiuose vadovėliuose neaprašytas, praktikos patikrintas specialiosios taktikos subtilybes“, – teigė kpt. T.Blinstrubas.

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose, kuriuose rengiami rezervo pėstininkų būrių vadai, dalyvauja aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai.

Tai jau antros panašaus pobūdžio pratybos šiais mokslo metais. Panašios pratybos vyko lapkričio mėnesį. Jų metu studentai bandė perprasti snaiperio darbo ypatumus, saugojo partizaninio vieneto vadavietę ir valdymo grupę priešo kontroliuojamoje teritorijoje. Artimiausiu metu planuojama surengti pratybas, kurių metu klausytojai bus supažindinti su galimo priešo turima ginkluote ir jos naudojimo ypatumais.

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose, kuriuose rengiami rezervo pėstininkų būrių vadai, dalyvauja aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai. Šiuose mokymuose jie įgyja pagrindinį karinį pasirengimą, išmoksta veikti kariniame vienete ir jam vadovauti.

Sėkmingai baigusiems JKVM bus suteikta pėstininkų būrio vado kvalifikacija ir atsargos leitenanto laipsnis. Jie bus priskirti kariuomenės personalo rezervui ir įgis galimybę ateityje tarnauti kariuomenėje, siekti karininko karjeros.

Mokymai, skirti paruošti pėstininkų būrio vadus, vyksta trijuose miestuose: Vilniuje – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Kaune – Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje, Klaipėdoje – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotajame pėstininkų batalione.

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus sudaro trys programos – pėstininkų būrio vado, karinio laivo kovinės dalies vado ir 2013 metais prasidėję mokymai medicinos studentams (karo gydytojams).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min