TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV Baltijos šalių oro policijos misijai skirti šeši papildomi naikintuvai nusileido Šiauliuose

NATO misijos lėktuvai
Alvydo Januševičiaus nuotr / NATO misijos lėktuvai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeši Jungtinių Valstijų naikintuvai F-15 C „Eagle“, kuriais stiprinama Baltijos šalių oro policijos misija, Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazėje pasirodė ketvirtadienį apie 14 val. Jie papildys šiuo metu NATO oro policijos misijoje dalyvaujančius keturis JAV naikintuvus F-15 C „Eagle“.

Rekordinis naikintuvų kiekis

Šešiais naikintuvai  stiprinama NATO oro policijos misija  Baltijos šalyse. Kartu Šiauliuose  nusileido  ir  du kuro papildymo ore lėktuvai KC-135, jie atskraidino naikintuvus aptarnausiantį personalą – per pusšimtį žmonių.

Įprastai NATO misiją atlieką keturi naikintuvai. Su ką tik atskridusiais papildomais naikintuvais susidaro jau dešimt. Lietuvos karinių oro pajėgų bazės vadas Vidmantas Raklevičius teigia, kad tiek lėktuvų dar nebuvo per visą NATO gyvavimą Baltijos šalyse.

Vadas atskleidė apie papildomus naikintuvus sužinojęs trečiadienio vakarą. Tą pačią dieną bazėje viešėjo ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentė vizito metu apie papildomus naikintuvus neužsiminė.

 Dešimt naikintuvų – tiek dar nebuvo per visą NATO gyvavimą Baltijos šalyse.

Vadas tvirtina, kad Karinių oro pajėgų bazė pajėgi aptarnauti dešimt naikintuvų. Jis teigė, jog bazė „užsiaugino raumenis ir su šia užduotimi susitvarkys, tačiau nežinia, ar tai nepareikalaus iš valstybės didesnio finansavimo.

Nesibaiminama ir dėl angarų trūkumo. Naikintuvai sovės po atviru dangumi. Jiems pakenktų tik ledas ir sniegas.

V.Raklevičius mano, kad nauji šeši naikintuvai Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje NATO misiją atliks iki gegužės pradžios, kuomet keisis misiją atliekanti šalis: „Tikiuosi, kad jie atvyko su tikslu – patruliuoti ir skraidyti.“

VIDEO: Šeši NATO naikintuvai nusileido Šiauliuose.

Papildomi naikintuvai – Baltijos šalių saugumui

Papildomus naikintuvus JAV į Baltijos šalis siunčia reaguojant į susiklosčiusią situaciją regione ir siekdamos pademonstruoti ilgalaikį JAV įsipareigojimą sąjungininkų bei visos Europos saugumui.

NATO pajėgų junginio vadas Šiauliuose Markas Sadleris sakė, kad Baltijos šalių aljansas paprašė sustiprinti pajėgas regione. Naikintuvai atskrido iš Didžiosios Britanijos.

Kovo 4 d. vyko Aljanso šalių konsultacijos pagal Šiaurės Atlanto sutarties 4-ąjį straipsnį, kurių metu buvo sutarta tęsti ir stiprinti krizės Ukrainoje poveikio NATO saugumui vertinimą, glaudžiai bendradarbiauti ir konsultuotis. 

JAV naikintuvai dalyvaus ir balandžio pradžioje Baltijos šalyse vyksiančioje  NATO karinių oro pajėgumų treniruotėje.

Atsižvelgiant į NATO sprendimus, kovo 5 d. JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis paskelbė apie priimtą sprendimą sustiprinti JAV dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse.

JAV naikintuvai dalyvaus ir balandžio pradžioje Baltijos šalyse vyksiančioje  NATO karinių oro pajėgumų treniruotėje, kurioje taip pat dalyvaus NATO partnerės Švedija ir Suomija.

Papildomai NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse dislokuojami  JAV naikintuvai, kaip  ir nuo sausio pradžios misijoje dalyvaujantys JAV orlaiviai, atskrido iš nuolatinės dislokacijos vietos  Lakenheatho aviacijos bazėje, Jungtinėje Karalystėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min