TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV ginkluotės kontrolės specialistai virš Lietuvos atliks žvalgomąjį mokomąjį skrydį

Orlaivis OC-135B
„Wikimedia commons“ nuotr. / Asociatyvinė nuotr. Orlaivis OC-135B
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje lankosi JAV ginkluotės kontrolės specialistai, kurie pagal Atviros oro erdvės sutartį orlaiviu OC-135B virš Lietuvos atliks mokomąjį žvalgomąjį skrydį. Skrydis bus vykdomas iš Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose. Jame taip pat dalyvaus Kanados ir Lietuvos ginkluotės kontrolės specialistai, praneša Krašto apsaugos ministerija.

„Lietuvos karininkai taip pat dalyvauja tokio pobūdžio skrydžiuose kaimyninėse ir kitose užsienio šalyse, todėl tokie mokymai yra dvigubai naudingi mūsų personalui, kurie mokosi ne tik priimti žvalgomąsias misijas, bet ir jas atlikti,“ – sako Lietuvos kariuomenės  ginkluotės kontrolės  skyriaus viršininkas pulkininkas leitenantas Linas Kubilius.

Lietuva  prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Atvirosios oro erdvės sutarties prisijungė 2005 metais. Ši sutartis – svarbus tarptautinis ginkluotės kontrolės instrumentas, kuriuo siekiama stiprinti tarpusavio pasitikėjimą ir atvirumą karinėje srityje tarp valstybių-sutarties dalyvių.

Pagal šią sutartį kiekviena valstybė turi teisę vykdyti ir įsipareigojimus priimti kitų valstybių tam tikslui skirtų specialiai parengtų ir sertifikuotų orlaivių inspekcinius skrydžius virš valstybių teritorijų. Tokie skrydžiai pagal nustatytas kvotas vykdomi visose prie sutarties prisijungusiose ESBO šalyse.  Jų tikslas – patikrinti, kaip šalys laikosi galiojančių ginkluotės kontrolės susitarimų

Pirmą kartą žvalgomasis skrydis virš Lietuvos teritorijos pagal tarptautinę Atviros oro erdvės sutartį buvo atliktas 2005 m. spalį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min